< sekcia Trenčiansky kraj

Muž počas turistiky našiel granát z druhej svetovej vojny

Granát nemeckej výroby, ktorý pochádza z obdobia druhej svetovej vojny. Foto: Facebook Polície SR - Trenčiansky kraj

Munícia z obdobia druhej svetovej vojny sa nachádzala v lesnom poraste nad Turčiankami, v časti Kolianová v okrese Partizánske.

Turčianky 21. decembra (TASR) - Muníciu z obdobia druhej svetovej vojny našiel pri turistike v lesnom poraste nad Turčiankami, v časti Kolianová v okrese Partizánske 48-ročný muž. Pyrotechnik na základe jeho fotografie zistil, že ide o granát nemeckej výroby. Informovala o tom v sobotu trenčianska krajská polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

"Do príchodu pyrotechnika miesto nálezu zaisťovala hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru z Partizánskeho. Pyrotechnik za dodržania bezpečnostných podmienok prezrel miesto, ako aj blízke okolie detektorom kovov na vyhľadávanie kovov a munície," uviedla polícia.Počas prehliadky už pyrotechnik neobjavil žiadny granát ani inú funkčnú muníciu, počas vyhľadávania granátu však detektorom našiel nefunkčný stabilizátor do delostreleckej míny. "Delostrelecký stabilizátor míny nie je výbuchu schopný a nemá v sebe trhavinu. Miesto bolo zaznačené do GPS pre potreby bomb data centra," ozrejmili policajti.

Polícia v tejto súvislosti opätovne upozorňuje ľudí, že v prípade nálezu starej munície s ňou nemajú manipulovať a okamžite kontaktovať policajtov. "Aj napriek tomu, že munícia z druhej svetovej vojny je viac ako 70 rokov stará, môže byť stále nebezpečná a výbuchu schopná," dodala polícia.