Quantcast
< sekcia Trenčiansky kraj

Prievidza chce zvýšiť kapacitu dvora na zber kuchynského odpadu

Ilustračná snímka. Foto: TASR Erika Ďurčová

Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 1.225.838,30 eura.

Prievidza 28. apríla (TASR) - Samospráva Prievidze má záujem zvýšiť kapacitu zberného dvora v zbere a spracovaní biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu (BRKO). Investíciu za 1,2 milióna eur chce financovať z Operačného programu Kvalita životného prostredia. Podanie žiadosti schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní vo štvrtok.

"Projekt rieši vybudovanie objektu prístrešku s potrebným vybavením a zázemím v zbernom dvore, ktorý doplní jeho možnosti a kapacitu v oblasti kompostovania," uviedol vedúci referátu pre projekty a investície mesta Ivan Benca.

Radnica má záujem podľa neho obstarať i linku na spracovanie kuchynského odpadu so zariadením na odstránenie vrecúšok, drvičom a preskladňovacím kontajnerom, zberové vozidlo s objemom 14 kubických metrov, traktor s príslušenstvom a nakladač.

Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú 1.225.838,30 eura, nenávratný finančný príspevok bude samospráva žiadať vo výške 1.164.546,39 eura. Na financovaní investície by sa mala podieľať sumou 61.291,92 eura.