Quantcast
< sekcia Trenčiansky kraj

Zdvihnuté obrubníky v Prievidzi majú pomôcť nevidiacim

Ilustračná snímka. Foto: TASR Miroslav Košírer

Pri opravách chodníkov na uliciach M. Mišíka, Dlhej a Baníckej ulici pred časom doplnili umelé vodiace línie formou aplikácie studených plastov, uviedol hovorca mesta Michal Ďureje.

Prievidza 26. mája (TASR) - Pracovníci Technických služieb mesta Prievidza (TSMPD) zabezpečili úpravu obrubníkov na Ulici M. Hodžu. Zdvihnutie obrubníkov má predovšetkým pomôcť nevidiacemu obyvateľovi, ktorý v tejto lokalite býva. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Úpravy, ktoré predstavujú pomoc nevidiacim obyvateľom, zabezpečili TSMPD aj v ďalších častiach mesta. "Pri opravách chodníkov na uliciach M. Mišíka, Dlhej a Baníckej ulici pred časom doplnili umelé vodiace línie formou aplikácie studených plastov," konkretizoval Ďureje.

Podobné zásahy do chodníkov pre peších samospráva podľa neho realizuje na vytvorenie prirodzenej vodiacej línie pre nevidiacich, ktorí sa lepšie dokážu orientovať v priestore.

Debarierizačné prvky pribudli aj na chodníkoch na uliciach M. Rázusa a E. M. Šoltésovej vo vnútrobloku. Na Ulici P. J. Šafárika zabezpečila radnica bezbariérovú úpravu chodníkov a osadila varovný pás z betónovej dlažby.

"Mesto chce v tomto roku v úpravách chodníkov pokračovať na viacerých miestach. Medzi plánovanými prácami je aj úprava na Bojnickej ceste a mieste na priechode pre chodcov v križovatke ulíc M. R. Štefánika a Svätoplukova ulica. Práce bude realizovať spoločnosť TSMPD," dodal Ďureje.