< sekcia Trenčiansky kraj

Pri ZŠ na sídlisku Píly v Prievidzi pribudne multifunkčné ihrisko

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Multifunkčné ihrisko vybuduje samospráva z dotácie z Úradu vlády SR v rámci projektu Zlepšenie športových podmienok pre deti a mládež na rok 2019, ako i vlastných zdrojov.

Prievidza 28. júla (TASR) - Samospráva Prievidze zabezpečí výstavbu multifunkčného ihriska v areáli Základnej školy na Ulici S. Chalupku na sídlisku Píly. V týchto dňoch podpísala zmluvu o dielo s dodávateľom prác, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Športové multifunkčné ihrisko bude mať pôdorys hracej plochy 40 krát 20 metra s výbehmi na brány. Súčasťou prác bude aj vybudovanie prístupového chodníka. Celková cena diela predstavuje sumu 74.325 eur. Multifunkčné ihrisko vybuduje samospráva z dotácie z Úradu vlády SR v rámci projektu Zlepšenie športových podmienok pre deti a mládež na rok 2019, ako i vlastných zdrojov.

"Samospráva neustále investuje do zlepšenia podmienok vyučovacieho procesu na školách v meste. Zároveň sa sústreďujeme na podporu zdravého životného štýlu detí a mládeže aj formou výstavby a rekonštrukcie viacerých ihrísk či telocviční," dodala primátorka Katarína Macháčková.