< sekcia Trenčiansky kraj

Prievidza zaplatí za rekonštrukciu MŠ Mišíka o vyše 11.000 eur viac

Ilustračná snímka. Foto: TASR Daniel Veselský

Hlavným cieľom projektu je zvýšenie kapacity škôlky a skvalitnenie predprimárneho vzdelávania.

Prievidza 15. októbra (TASR) - Mesto Prievidza zaplatí za rekonštrukciu Materskej školy (MŠ) Mišíka viac. Zvýšenie ceny diela o približne 11.000 eur vyplynulo z ďalších prác, ktoré musel dodávateľ zabezpečiť na objekte.

Rekonštrukcia objektu si vyžiadala ďalšie murárske práce, dopojenie dažďového zvodu, dodanie a montáž chýbajúcich zámočníckych prvkov oplotenia, kapotáž vodovodných rozvodov, montáž chýbajúcich dverových a stenových mriežok či úpravu podkladovej vrstvy pre liate podlahy, vyplýva z oznámenia mesta vo vestníku verejného obstarávania.

Náklady na dodatočné práce predstavujú 11.376,94 eura, cena diela tak stúpla na 483.182,74 eura. Dodatok k zmluve podpísala radnica ešte koncom septembra.

Hlavným cieľom projektu je zvýšenie kapacity škôlky a skvalitnenie predprimárneho vzdelávania. Po rekonštrukcii objektu sa zvýši kapacita oproti súčasnému stavu o 20 detí, čo predstavuje otvorenie jednej novej triedy.

Rekonštrukčné práce zahŕňajú stavebno-technické úpravy na rozšírenie kapacít v existujúcich priestoroch, úpravy areálu MŠ v podobe výstavby hracej betónovej plochy, spojovacích chodníkov a vonkajšieho hracieho príslušenstva i nákup potrebného interiérového vybavenia pre deti. Rekonštrukcia je zameraná i na zvyšovanie energetickej hospodárnosti budov MŠ pomocou zateplenia vonkajších plášťov a výmeny okien. Dodávateľom prác je prievidzská spoločnosť Roko gips. Radnica rekonštrukciu financuje z Integrovaného regionálneho operačného programu a vlastných zdrojov.