Quantcast
< sekcia Trenčiansky kraj

Za nelegálnu výrobu cigariet odsúdil sudca OS Trenčín 17 osôb

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V sklade neoprávnene prechovávali 9,6 milióna kusov cigariet balených po 20 kusov v spotrebiteľskom balení bez platnej kontrolnej známky.

Trenčín 27. apríla (TASR) – Sudca Okresného súdu (OS) Trenčín uznal trestným rozkazom 17 osôb za vinné zo zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru a z prečinu nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov. TASR o tom v stredu informoval hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

Obvinení ako členovia organizovanej skupiny najneskôr od júla do októbra minulého roka nelegálne vyrábali v obci Zemianske Kostoľany v okrese Prievidza z tabaku cigarety a balili ich do spotrebiteľského balenia bez platnej slovenskej kontrolnej známky.

Skladovali ich v obci Krakovany v okrese Piešťany. V sklade neoprávnene prechovávali 9,6 milióna kusov cigariet balených po 20 kusov v spotrebiteľskom balení bez platnej kontrolnej známky. Vo forme úniku na spotrebnej dani spôsobila organizovaná skupina štátu niekoľkomiliónové škody.

Sudca OS Trenčín udelil dvom Slovákom nepodmienečné tresty odňatia slobody v trvaní tri, respektíve dva roky, ďalšiemu trojročný podmienečný trest. Trinástim Ukrajincom a jednému Lotyšovi uložil dvojročné podmienečné tresty a vyhostenie zo Slovenska na päť rokov.

Obvinení P. K. a M. G., ktorým boli uložené nepodmienečné tresty odňatia slobody, podali proti trestnému rozkazu odpor. Sudca preto nariadil hlavné pojednávanie a určil jeho termín na 5. mája. Ostatných 15 obvinených a prokurátor sa vzdali práva podať odpor, preto trestný rozkaz nadobudol právoplatnosť. Vzhľadom na právoplatnosť trestného rozkazu boli ihneď prepustení z väzby na slobodu,“ uzavrel Tarabus.