Quantcast
< sekcia Trenčiansky kraj

Trenčín začal s revitalizáciou vnútrobloku na sídlisku Sihoť

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ján Krošlák

Cieľom revitalizácie je spríjemnenie územia s dôrazom na aktivity detí a tiež konkrétne ekologické opatrenia s ohľadom na klimatické zmeny.

Trenčín 28. apríla (TASR) – Trenčianska radnica začala s revitalizáciou vnútrobloku na sídlisku Sihoť. Mesto na regeneráciu získalo finančný príspevok z Európskej únie. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Cieľom revitalizácie je podľa nej spríjemnenie územia s dôrazom na aktivity detí a tiež konkrétne ekologické opatrenia s ohľadom na klimatické zmeny.

Komplexná revitalizácia sídliskovej zelene sa dotkne vnútrobloku medzi ulicami Márie Turkovej a Hodžovej. Pribudnú tu lavičky, odpadové nádoby, detské hracie zariadenia, drobná architektúra, bezbariérové prístupy, obnovia sa chodníky, spevnené plochy i osvetlenie. Zároveň sa tu zvýši podiel verejnej zelene, drevín, kríkových plotov, kvetov a trávnatých plôch. V tomto priestore sa počíta s integráciou prvkov zelenej a sivej infraštruktúry pre trvalo udržateľné hospodárenie so zrážkovými vodami,“ uviedla Ságová.

Ako dodala, na stavebné práce, rekonštrukciu spevnených plôch a verejného osvetlenie je určených 99.000 eur, herné prvky a parkový mobiliár budú stáť asi 23.000 eur a sadové úpravy a doplnenie zelene takmer 36.000 eur.