< sekcia Trenčiansky kraj

Výstava Fireco predstaví novinky v hasičskej a záchranárskej technike

Hasiči predvádzajú hasenie auta počas 12. ročníka medzinárodnej výstavy hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky Fireco 2015 na výstavisku Expo Center v Trenčíne 28. mája 2015. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Výstava je v Trenčíne pre verejnosť otvorená dnes a v piatok (29. 5.) od 9.00 do 17.00, v sobotu (30. 5) do 15.00 hodiny.

Trenčín 28. mája (TASR) – Takmer tri desiatky vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky a Poľska sa predstaví oddnes do soboty (28. – 30. 5.) na trenčianskom výstavisku Expo Center v rámci 12. ročníka medzinárodnej výstavy hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky Fireco 2015. Jej súčasťou bude 11. ročník medzinárodnej konferencie na témy Drevo ako ekologický materiál a Manažment požiarov v prírodnom prostredí a v sídelných štruktúrach.

Ako TASR informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík, záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky a aj v tomto roku budú vystavovatelia súťažiť o prestížne ocenenie Zlaté Fireco.

V sprievodnom programe sa počas všetkých troch dní predstavia kynológovia s ukážkami poslušnosti záchranárskych psov, návštevníci výstavy si môžu pozrieť vyslobodzovanie osôb z havarovaného vozidla, záchranu osôb pomocou lezeckej techniky, likvidáciu požiaru budovy spojenú s evakuáciou pomocou výškovej techniky či prezentáciu zberateľských kuriozít s hasičskou tematikou.

Odbornými garantmi výstavy sú Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Dobrovoľná požiarna ochrana, Špeciálna kynologická záchranná služba Slovakia - Nýrovce a Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru Trenčín.

VIDEO:Hasiči prezentujú svoju prácu na výstave Fireco
.

Hasiči na 12. ročníku medzinárodnej výstavy hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky Fireco 2015 na výstavisku Expo Center v Trenčíne 28. mája 2015.
Foto: TASR/Radovan Stoklasa


Hasičské auto na 12. ročníku medzinárodnej výstavy hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky Fireco 2015 na výstavisku Expo Center v Trenčíne 28. mája 2015.
Foto: TASR/Radovan Stoklasa


Ukážka záchranárskej techniky na 12. ročníku medzinárodnej výstavy hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky Fireco 2015 na výstavisku Expo Center v Trenčíne 28. mája 2015.
Foto: TASR/Radovan Stoklasa


Ukážka moderného dispečérskeho pultu na 12. ročníku medzinárodnej výstavy hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky Fireco 2015 na výstavisku Expo Center v Trenčíne 28. mája 2015.
Foto: TASR/Radovan Stoklasa


Návštevníci si prezerajú hasičské prilby počas 12. ročníka medzinárodnej výstavy hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky Fireco 2015 na výstavisku Expo Center v Trenčíne 28. mája 2015.
Foto: TASR/Radovan Stoklasa


Na snímke dron s kamerou sa stáva užitočným pomocníkom hasičov a záchranárov počas 12. ročníka medzinárodnej výstavy hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky Fireco 2015 na výstavisku Expo Center v Trenčíne 28. mája 2015. Na výstave sa od 28. do 30. mája 2015 predstaví takmer 30 vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky a Poľska.
Foto: TASR/Radovan Stoklasa


Hasiči predvádzajú vyslobodenie osoby z havarovaného auta počas 12. ročníka medzinárodnej výstavy hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky Fireco 2015 na výstavisku Expo Center v Trenčíne 28. mája 2015.
Foto: TASR/Radovan Stoklasa