< sekcia Trenčiansky kraj

SMRŤ NA CESTE: Zrážka auta s motocyklom si vyžiadala dve obete

Na snímke zrážka motocykla a osobného vozidla, ku ktorej došlo na ceste I/61 v katastrálnom území obce Visolaje v Púchovskom okrese v nedeľu 26. júla 2020. Foto: TASR KR PZ v Trenčíne

Vodič motocykla po zrážke s automobilom zomrel na mieste, jeho spolujazdkyňa podľahla zraneniam v nemocnici.

Visolaje 27. júla (TASR) - Život dvoch ľudí si vyžiadala tragická dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu (26. 7.) popoludní na ceste I/61 v katastrálnom území obce Visolaje v Púchovskom okrese. Vodič motocykla po zrážke s automobilom zomrel na mieste, jeho spolujazdkyňa podľahla zraneniam v nemocnici.

Ako informovala trenčianska polícia na sociálnej sieti, 75-ročný vodič automobilu Suzuki vošiel z vedľajšej cesty do jazdnej dráhy motocyklu značky Yamaha XT 660, ktorý riadil 35-ročný muž z Topoľčian.

„Došlo k zrážke osobného vozidla a motocykla, v dôsledku čoho motocyklista a jeho 50-ročná spolujazdkyňa spadli na zem. Vodič motocykla utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a ktorým podľahol na mieste nehody. Jeho 50-ročnú spolujazdkyňu transportoval záchranársky vrtuľník do nemocnice, kde necelé dve hodiny po nehode skonala. Vo vozidle Suzuki sa zranila 80-ročná spolujazdkyňa. Vodič Suzuki sa nezranil,“ informuje polícia.

U vodiča Suzuki bola skúška na alkohol negatívna. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na asi 5000 eur. Počas dokumentovania nehody bola doprava na ceste uzatvorená a dopravu riadili policajti.