Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Trnavský kraj

Dane a poplatky je možné v Trnave zaplatiť aj cez webovú aplikáciu

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Júlia Jánošíková

Webová aplikácia DataMesta funguje v Trnave od júna 2021. Do praxe bola zavedená v súvislosti s reguláciou statickej dopravy.

Trnava 19. júna (TASR) - Miestne dane a poplatky môžu po novom Trnavčania zaplatiť aj prostredníctvom webovej aplikácie DataMesta. Nová funkcia je pokračovaním modernizácie poskytovania služieb mesta v snahe uľahčiť administratívne povinnosti občanom a rozšíriť ponuku elektronických služieb mestského úradu. Mesto Trnava o tom informuje na svojom webe.

"Nová funkcionalita umožňujúca online platbu dane z nehnuteľností, dane za psa a poplatku za komunálny odpad sa nachádza v sekcii Dane a poplatky vo webovej aplikácii datamesta.trnava.sk," priblížilo mesto.

Elektronické rozhodnutia o vyrubení daní a poplatkov sú registrovaným používateľom do aplikácie doručené automaticky. Z dôvodu zákonnej povinnosti zachovania daňového tajomstva a ochrany osobných údajov nie je možné na platbu daní a poplatkov poveriť zastupujúcu osobu.

Webová aplikácia DataMesta funguje v Trnave od júna 2021. Do praxe bola zavedená v súvislosti s reguláciou statickej dopravy. Po registrácii v nej môžu občania požiadať o vydanie parkovacej karty a spravovať si v nej úhrady a návštevné hodiny v rámci parkovania.