Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 15. jún 2024Meniny má Vít
< sekcia Trnavský kraj

Galanta hľadá dodávateľa na zneškodňovanie odpadu na skládke

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Štefan Puškáš

Nakladanie a zneškodňovanie či zhodnocovanie komunálneho odpadu bude časovo rozdelené podľa obstarávateľa na august až december 2024 bez povinnosti dodávateľa na mechanicko-biologickú úpravu linkou.

Galanta 10. mája (TASR) - Mesto Galanta hľadá dodávateľa na zneškodňovanie zmesového a objemného komunálneho odpadu (KO) na skládke odpadov. Vyhlásilo verejné obstarávanie (VO) na poskytnutie služieb v priebehu nasledujúcich 48 mesiacov za predpokladaný finančný objem 1,6 milióna eur. Uvádza to vo vestníku VO.

Celkový predpokladaný objem odpadu, ktorý bude potrebné v priebehu daného obdobia zneškodniť na skládke odpadov, je asi 26.720 ton. Verejný obstarávateľ zabezpečí zber a prepravu vlastnými prostriedkami s plánovaným počtom 8257 vývozov. Mesto počíta s vývozom zmesového komunálneho odpadu, ktorého obyvatelia vyprodukujú 4567 ton za rok, objemného odpadu vznikne zhruba 1511 ton za rok, tiež 336 ton za rok drobného stavebného odpadu a 265 ton odpadu iných subjektov.

Nakladanie a zneškodňovanie či zhodnocovanie KO bude časovo rozdelené podľa obstarávateľa na august až december 2024 bez povinnosti dodávateľa na mechanicko-biologickú úpravu linkou a čas od januára 2025 na nasledujúcich 43 mesiacov s touto povinnosťou. Záujemcovia o zákazku majú termín na prihlásenie do 6. júna.