< sekcia Trnavský kraj

Mesto Hlohovec je podľa primátora pripravené na plošné testovanie

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Primátor Miroslav Kollár zvolal v tejto súvislosti na pondelok mestský krízový štáb.

Hlohovec 11. januára (TASR) - O zvýšenie počtu trvalých mobilných odberových miest chce požiadať mesto Hlohovec vzhľadom na prudký nárast ochorenia COVID-19 v posledných dňoch. Primátor Miroslav Kollár zvolal v tejto súvislosti na pondelok mestský krízový štáb. Uviedol, že od začiatku septembra v celom okrese zaznamenali 1601 pozitívnych výsledkov testovania, z toho bolo len za posledných desať dní 328.

Ako informoval Kollár na svojej stránke na sociálnej sieti, na rokovaní mestského krízového štábu sa zúčastnila aj prednostka okresného úradu Lucia Raková, ktorá na stredu (13. 1.) zvoláva koordinačné stretnutie všetkých starostov okresu a ďalších bezpečnostných a epidemiologických zložiek.

"Sme pripravení v prípade ďalšieho zhoršenia epidemiologickej situácie v spolupráci so zložkami krízového riadenia zabezpečiť aj opakované nárazové lokálne testovanie obyvateľov mesta," uviedol primátor. Náčelníka mestskej polície požiadal o sprísnenie dozoru dodržiavania platných pravidiel, najmä v súvislosti s opakovanými informáciami o nelegálnom prevádzkovaní niektorých pohostinských zariadení. Doplnil, že komunikujú s veľkými zamestnávateľmi o pretestovaní ich zamestnancov. "Dobrá správa je, že niektorí svojich zamestnancov testujú," dodal Kollár.