< sekcia Trnavský kraj

Nezvestného chlapca zo Šúroviec našli utopeného

Mário Bihári, archívna snímka. Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

Chlapec odišiel v pondelok popoludní z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať na rieku Váh.

Šúrovce 8. júna (TASR) – Pátranie po nezvestnom 13-ročnom Máriovi zo Šúroviec v okrese Trnava bolo ukončené. Telo chlapca, ktorý sa v pondelok (7. 6.) chcel okúpať v rieke Váh, bolo nájdené približne v sedemkilometrovej vzdialenosti od miesta, kde bol naposledy videný, v časti zvanej Šintavské Bane. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

“Chlapec odišiel v pondelok popoludní z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať na rieku Váh. Krátko po 17.00 h ho mal strhnúť prúd. Kamaráti zalarmovali okoloidúceho 39-ročného muža, ktorý sa im Mária snažil pomôcť nájsť. Ihneď volali na tiesňovú linku 112,” opísala hovorkyňa. Po chlapcovi sa začalo intenzívne pátranie, na ktorom sa zúčastnili policajti, hasiči, ako i viacerí dobrovoľníci. Pátrali po ňom až do neskorého večera.

“Polícia apeluje na rodičov maloletých detí, aby ich v žiadnom prípade nenechávali bez dozoru v blízkosti vodných zdrojov, nádrží a riek. Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia na vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli najmä na svoju bezpečnosť a poučili deti, aby samy nevchádzali do vody. Týka sa to nielen neplavcov, ale aj detí, ktoré vedia plávať,” dodala Antalová.