< sekcia Trnavský kraj

Polícia zadržala vodiča, ktorý jazdil bez vodičského oprávnenia

Ilustračná snímka. Foto: PZ SR - KR Trenčín

Policajti si počas služby všimli vodiča, ktorý sa presúva po obci Dolná Streda neprimerane rýchlo a jazdou mohol ohroziť ostatných obyvateľov obce.

Sereď 26. júla (TASR) - Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) zadržali v Seredi 33-ročného vodiča na motocykli, ktorý jazdil bez platného vodičského oprávnenia. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

Policajti si počas služby všimli vodiča, ktorý sa presúva po obci Dolná Streda neprimerane rýchlo a jazdou mohol ohroziť ostatných obyvateľov obce. "Dali mu znamenie na zastavenie, ktoré vôbec nerešpektoval. Hliadka ho preto opätovne vyzvala, aby zastavil. Počas jazdy v meste Sereď nezvládol riadenie, narazil do auta PMJ a spadol," uviedla polícia.

Vodič od začiatku s hliadkou nespolupracoval a na mieste nehody zavádzal o jeho totožnosti. "Vodič z obce Zemianske Sady skončil po jednorazovom ošetrení v cele policajného zaistenia. Poverený policajt ho obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Okresný súd v Galante mu totiž uložil iba pred mesiacom zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na tri roky," doplnila polícia.