< sekcia Trnavský kraj

Polícia pátra po českom občanovi Ludvíkovi Machovi

Nezvestný Ludvík Mach Foto: Polícia SR

Nezvestný je 180 až 185 cm vysoký, strednej postavy, má hnedé oči a čierne krátke vlasy.

Senica 29. septembra (TASR) - Polícia v Senici sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc pri pátraní po nezvestnom občanovi Českej republiky, o ktorú v rámci cezhraničnej spolupráce požiadali policajti z Hodonína. TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Nezvestný je 48-ročný Ludvík Mach z obce Lipov, ktorý sa prechodne zdržiaval v obci Javorník v okrese Hodonín. "Rodina nahlásila jeho nezvestnosť 4. júna 2019 s tým, že muž si mal ísť 28. mája hľadať prácu do Prahy. Z domu odišiel na aute Škoda Fabia bielej farby, ktoré bolo 19. augusta nájdené opustené na parkovisku v Žiline. Od uvedenej doby má nedostupný mobilný telefón a rodine sa viac neozval," uviedla Linkešová.

Nezvestný je 180 až 185 cm vysoký, strednej postavy, má hnedé oči a čierne krátke vlasy. Naposledy ho videli oblečeného v modrých rifľových nohaviciach, v tričku a šedých botaskách. "Ak ste muža videli, prípadne poznáte miesto jeho súčasného pobytu, všetky informácie môžete poskytnúť na čísle 158 alebo poslať cez súkromnú správu na sociálnej sieti," doplnila krajská policajná hovorkyňa.