Quantcast
< sekcia Trnavský kraj

LETECKÝ DEŇ DETÍ: Môžete sa tešiť na kultúrny program i penovú šou

Ilustračná snímka. Foto: TASR Henrich Mišovič

Po celý deň je možné absolvovať aj vyhliadkové lety nad Senicou a okolím.

Senica 28. mája (TASR) – Ukážky lietadiel, vyhliadkové lety, prehliadku hasičskej techniky a bohatý kultúrny program ponúka v sobotu popoludní Letecký deň detí v Senici. Podujatie organizuje mesto v spolupráci so Záhoráckym aeroklubom Senica.

Návštevníci uvidia na zemi i vo vzduchu rôzne typy lietadiel. Súčasťou programu je ukážka letky ministerstva vnútra s vrtuľníkom Mi-171 i prelet dvojmotorového lietadla DA-42. Po celý deň je možné absolvovať aj vyhliadkové lety nad Senicou a okolím. "Na zemi budú takisto pripravené ukážky leteckej techniky a predstaví sa aj svetoznáme lietadlo Shark, ktoré nedávno obletelo svet," uviedli organizátori.

Predvádza sa letecká technika, ale aj vybavenie hasičov a colníkov. "Nechýba ani obľúbené maľovanie na tvár, tvorivé dielničky, kolotoče, nafukovacie atrakcie, trampolíny, autíčka a veľa ďalších aktivít pre deti. Knižky s leteckou tematikou si zasa pripravila Záhorská knižnica v čitateľskom kútiku. Súčasťou podujatia je aj zábavný program na pódiu. Záver Leteckého dňa detí na senickom letisku zavŕši penová show," doplnili organizátori.