Quantcast
< sekcia Trnavský kraj

Trdlofest s maxitrdelníkom otvoria turistickú sezónu v Skalici

Trdlofest, archívna snímka. Foto: TASR - Vladimír Miček

Jednodňový festival tradičnej hudby, folklóru a bohatého sprievodného programu pripravilo mesto pre návštevníkov na sobotu 21. mája vo Františkánskej záhrade.

Skalica 17. mája (TASR) – Po dvoch rokoch, keď sa pre pandémiu podujatie neuskutočnilo, pripravilo mesto Skalica festival Trdlofest. Ten je oslavou Skalického trdelníka, koláča s dierou, prvého pôvodného slovenského potravinárskeho výrobku, ktorý získal ochrannú značku Európskej únie.

Počas osláv sa tradične otvára v Skalici letná turistická sezóna. "Súčasťou programu bude aj kvíz venovaný 650. výročiu k povýšeniu Skalice na kráľovské mesto. V čase od 12.00 do 18.00 h budú zadarmo sprístupnené historické pamiatky ako kostol svätého Michala archanjela a jeho veža, Dom kultúry od architekta Dušana Jurkoviča, evanjelický kostol augsburského vyznania, Rotunda svätého Juraja, mlyn bratov Pilárikových či ľadovňa," informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Jednodňový festival tradičnej hudby, folklóru a bohatého sprievodného programu pripravilo mesto pre návštevníkov na sobotu 21. mája vo Františkánskej záhrade. "Súčasťou programu budú vystúpenia folklórnych súborov či pečenie maxitrdelníka. V popoludňajších hodinách bude pokračovať kultúrny program. Okrem hudobných vystúpení nebudú chýbať ani súťaže o najlepší trdelník a víno Skalický rubín. Večer v hlavnom programe vystúpia folklórny súbor Gymnik a skupina Kandráčovci," uviedla vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu Renáta Medňanská.

V meste pribudla pred novou turistickou sezónou nová nabíjacia stanica pre elektrobicykle priamo v centre mesta na Námestí slobody. "Neustále sa rozširujúca sieť elektrostaníc na Záhorí nepochybne prispeje ku skvalitneniu služieb v oblasti cestovného ruchu. Už v uplynulom roku sme podnikli v tejto oblasti viacero koncepčných krokov. Okrem distribúcie cyklomáp, osadenia cyklostojanov a servisných stojanov bolo zakúpených niekoľko cyklonabíjacích staníc. V nastúpenom trende pokračujeme aj tento rok," doplnil predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.