Quantcast
< sekcia Trnavský kraj

Trnava a Hlohovec budú zatiaľ bez viceprimátorov

Podľa priebežných neoficiálnych výsledkov sa stal Peter Bročka primátorom mesta Trnava vo Voľbách do orgánov samosprávy obcí 2014. V Trnave, 15. novembra 2014. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnavský šéf radnice Peter Bročka uviedol, že prvého viceprimátora Trnavy vymenuje do 15. januára, pri menovaní druhého si „však necháva voľné pole, bude ešte zvažovať, v hre je viacero mien“.

Trnava/Hlohovec 15. decembra (TASR) – Krajské mesto Trnava i okresné mesto Hlohovec zostávajú nateraz bez viceprimátorov. Svojho zástupcu zatiaľ nevymenoval nový trnavský primátor Peter Bročka, ktorý nastúpil do funkcie v piatok 12. decembra a na dnešnom ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve (MZ) tak podľa programu neurobí ani novozvolený primátor Hlohovca Miroslav Kollár. Obaja to, ako avizovali, urobia v rámci zákonnej lehoty do 60 dní.

Bročka uviedol, že prvého viceprimátora Trnavy vymenuje do 15. januára, pri menovaní druhého si „však necháva voľné pole, bude ešte zvažovať, v hre je viacero mien“. Skutočnosť, že trnavský primátor bude istý čas bez najbližších spolupracovníkov, zavážila pri určovaní jeho mesačnej odmeny, ktorú schvaľovalo MZ. K návrhu na zvýšenie základnej mzdy o 50 percent na celkových 3943 eur sa nakoniec pridal aj klub pravicových poslancov, ktorí sa pôvodne zasadzovali o zvýšenie o 20 percent. Zhruba 300 až 600 eur mesačne zo svojho platu však Bročka avizuje previesť v prospech občianskych projektov.

Kollár plánuje mená svojich dvoch zástupcov, ako uviedol pre TASR, oznámiť dnes na MZ, k menovaniu podľa jeho vyjadrenia príde až v novom roku. Ustanovujúce MZ v Hlohovci sa bude zaoberať zostavením mestskej rady, komisií a menovaním zástupcov mesta do dozorných rád obchodných spoločností.