Quantcast
< sekcia Trnavský kraj

Vodič pod vplyvom alkoholu zrazil dvoch ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR

V obci Štvrtok na Ostrove v okrese Dunajská Streda najskôr narazil na čerpacej stanici do dopravnej značky a keď sa usiloval vycúvať, pravdepodobne si nevšimol chodcov.

Trnava 1. júna (TASR) - Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala dnes v obci Štvrtok na Ostrove v okrese Dunajská Streda. Vodič osobného motorového vozidla značky Škoda Fabia z okresu Senec najskôr narazil na čerpacej stanici do dopravnej značky a keď sa usiloval vycúvať, pravdepodobne si nevšimol chodcov. Informovala o tom TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Trnave Mária Linkešová.

„Pri zrážke došlo k vážnejšiemu zraneniu 17-ročného mladíka a 21-ročnej dievčiny, ktorá utrpela zranenie hlavy s dobou liečenia do siedmich dní. Policajti na mieste zistili, že vodič jazdil pod vplyvom alkoholu,“ povedala hovorkyňa s tým, že príslušníci PZ mu dychovou skúškou namerali 0,87mg/l a opakovanou skúškou 0,90 mg/l alkoholu v krvi, čo je 1,88 promile. „Presné príčiny nehody budú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania,“ dodala.