< sekcia Trnavský kraj

Trnavský kraj poskytuje priestory internátov pre občanov zo zahraničia

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Kraj k tomuto kroku pristúpil na základe rozhodnutia ústredného krízového štábu o povinných karanténach pre občanov, ktorí sa vracajú zo zahraničia.

Trnava 30. marca (TASR) – V Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) vyčlenili v súvislosti s výskytom nového koronavírusu štyri zariadenia v pôsobnosti kraja, ktoré sú k dispozícii pre občanov vracajúcich sa zo zahraničia. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK. Kraj k tomuto kroku pristúpil na základe rozhodnutia ústredného krízového štábu o povinných karanténach pre občanov, ktorí sa vracajú zo zahraničia. Ide o individuálne návraty alebo o hromadnú repatriáciu.

Ministerstvo vnútra (MV) SR vyzvalo samosprávne kraje, aby občanov začali ubytovávať. "Vyčlenili sme štyri zariadenia, pričom jeden internát rozbehol činnosť už v sobotu (28.3.), kedy sme ubytovali prvých občanov," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Ďalšie internáty budú aktivované v stredu (1.4.). Ide o zariadenia v Piešťanoch, Senici a Dunajskej Strede a tiež o školu v prírode v Moravskom Svätom Jáne. V prípade potreby pripraví kraj kapacity aj v ďalších okresoch.