< sekcia Trnavský kraj

V Šoporni zadržali drogového dílera, mal u seba 697 dávok pervitínu

Ilustračná snímka. Foto: FB - Polícia SR

Motorkár nerešpektoval výzvy policajtov a snažil sa utiecť. To sa mu však nepodarilo, pretože riskantnú jazdu, aj po chodníku, nezvládol a havaroval.

Šoporňa 2. októbra (TASR) - Policajti obvodného oddelenia v Šoporni zadržali v nedeľu (29. 9.) dílera s pervitínom. TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Polícia pri výkone služby v obci Šoporňa chcela zastaviť motorkára, ktorý jazdil po obci vysokou rýchlosťou a bez evidenčného čísla. "Motorkár nerešpektoval výzvy policajtov a snažil sa utiecť. To sa mu však nepodarilo, pretože riskantnú jazdu, aj po chodníku, nezvládol a havaroval," uviedla Kredatusová.

Pri sebe mal tašku a tú pred policajtmi prehodil cez plot rodinného domu, do ktorého narazil. "V nájdenej taške mal tri igelitové vrecúška s kryštalickou látkou a plastové striekačky. Expertíza potvrdila, že išlo o pervitín, pričom jeho množstvo by bolo minimálne na 697 dávok," doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Vyšetrovateľka 29-ročného, v minulosti už viackrát trestaného, muža zo Šoporne zadržala. Obvinila ho z drogovej trestnej činnosti a marenia výkonu úradného rozhodnutia a zároveň spracovala podnet na väzbu. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na tri až desať rokov.