Anglický hráč Marcus Rashford (druhý sprava) oslavuje so spoluhráčmi úvodný gól z penalty v prípravnom zápase na EURO 2020 Anglicko - Rumunsko v Middlesbroughu 6. júna 2021.Foto: TASR/AP
Angličania mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, ale v 78. minúte Jordan Henderson nepremenil ďalšiu penaltu a zahodil tak šancu na svoj prvý reprezentačný gól.
Bratislava 6. júna (TASR) - Anglickí futbalisti zvíťazili vo svojom záverečnom prípravnom zápase pred EURO 2020 nad Rumunskom 1:0. V nedeľnom dueli v Middlesbrough strelil jediný gól domácich v 68. minúte z pokutového kopu Marcus Rashord, ktorý potrestal faul Tiberia Capusu na Jacka Grealisha v šestnástke hostí.
Angličania mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, ale v 78. minúte Jordan Henderson nepremenil ďalšiu penaltu a zahodil tak šancu na svoj prvý reprezentačný gól. Pre Albión to bola generálka na ME, prvý zápas v D-skupine odohrá v nedeľu 13. júna na londýnskom Wembley proti Chorvátsku.
Anglický hráč Marcus Rashford (vpravo) bojuje o loptu s Rumunom Andrejom Ivanom v prípravnom zápase na EURO 2020 Anglicko - Rumunsko v Middlesbroughu 6. júna 2021.Foto: TASR/AP
Ďalší účastník EURO 2020 Holandsko si v Enschede poradil s Gruzínskom hladko 3:0. "Oranjes" poslal už v 10. minúte do vedenia kanonier Memphis Depay z jedenástky, po prestávke poistili triumf Wout Weghorst a striedajúci Ryan Gravenberch. Víťazne sa na ME naladili aj Dáni, ktorí v Kodani zdolali Bosnu a Hercegovinu 2:0 vďaka gólovým hlavičkám Martina Braithwaitea a Andreasa Corneliusa.
prípravné zápasy - nedeľa:
Middlesbrough
Anglicko - Rumunsko 1:0 (0:0)
Gól: 68. Rashford (z 11 m)
Enschede
Holandsko - Gruzínsko 3:0 (1:0)
Góly: 10. Depay (z 11 m), 55. Weghorst, 76. Gravenberch