Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

UEFA EURO

Taliani neverili Mancinimu, Anglicko chce zopakovať rok 1966

Taliansko postúpilo do boja o zlato po dramatickom semifinále, v ktorom zdolalo Španielov 4:2 v jedenástkovom rozstrele.

Deschamps zostáva trénerom futbalistov Francúzska

Deschamps, ktorý vedie reprezentáciu od roku 2012, získal pre Francúzsko titul na MS 2018 v Rusku.

UEFA začala vyšetrovať obťažovanie Schmeichela laserom

Fotografie z britských médií ukazujú, že na Schmeichela mierilo zelené svetlo aj pred rozhodujúcim pokutovým kopom v predĺžení, po ktorom Harry Kane rozhodol o postupe Angličanov do finále.

Günes po neúspešnom šampionáte neplánuje odstúpiť

Turecko vedie po troch zápasoch G-skupinu európskej kvalifikácie MS 2022 so siedmimi bodmi.

Na lavičku Holandska by sa mal vrátiť van Gaal

Na klubovej úrovni trénoval Bayern Mníchov, FC Barcelona, Manchester United či Ajax Amstredam.

Anglicko si užíva postup do finále, dánsku púť ukončila penalta

Angličania po tomto semifinále prežívali opačné emócie ako pred tromi rokmi, keď na MS v Rusku prehrali s Chorvátskom 1:2 po predĺžení.

Polícia po oslavách v Londýne zadržala 20 fanúšikov

Medzi príčinami zadržania priaznivcov boli útoky na políciu, ublíženie na zdraví a narúšanie verejného poriadku.

Anglicko zdolalo v semifinále Dánsko 2:1 po predĺžení, rozhodol Kane

Anglickí futbalisti sa prebojovali do finále majstrovstiev Európy. ,aktualizované

Manželka Moratu bola terčom nenávisti na internete

Alice Campellová-Moratová negatívne odkazy zo sociálnej siete Instagram zverejnila.

Z Kodane odletelo iba 40 fanúšikov, tisícky Dánov bude miestnych

Na štadióne vo Wembley nemôžu pre pandémiu koronavírusu prísť návštevnici zo zahraničia. Vstupenky si však zaobstaralo 7900 Dánov žijúcich na území Veľkej Británie.

Talianom chýba posledný krok, Enrique bol hrdý na hráčov

Na EURO 2000 v Belgicku a Holandsku a EURO 2012 v Poľsku a na Ukrajine smútila po finálových prehrách s Francúzskom a Španielskom.

Taliani zdolali Španielov v rozstrele a postúpili do finále

Svojho nedeľňajšieho súpera spoznajú v stredu, keď o 21.00 SELČ v druhom semifinále nastúpia Anglicko a Dánsko.,aktualizované

ME 2020: Čeferin pozval Eriksena na finále vo Wembley

Stredopoliar sa zotavuje po kolapse v úvodnom zápase svojej krajine na šampionáte s Fínskom.

Anglicko na prahu míľniku, Dáni chcú umlčať Wembley

Angličania zdolali vo štvrťfinále Ukrajinu 4:0 a tréner Southgate pravdepodobne zostane pri rozostavení 4-2-3-1 s hrotovým útočníkom Harrym Kaneom.

Tréner Španielska Enrique kritizoval opatrenia pred semifinále

Obe krajiny sa stretnú v semifinále EURO 2020, no vo Veľkej Británii platia prísne opatrenia pred šírením koronavírusu.

Maguire: Do semifinále ideme sebavedomejší ako na MS 2018

Budeme mať výhodu domáceho prostredia, do Wembley príde 60.000 fanúšikov, uviedol Maguire.

Spinazzola absolvoval úspešnú operáciu achilovky

Dvadsaťosemročný krajný obranca sa zranil počas štvrťfinále ME proti Belgicku (2:1).

Taliani hrajú o finále aj za Spinazzolu, Barella chce, aby bol hrdý

Taliani sa musia až do konca turnaja zaobísť bez Leonarda Spinazzolu, ktorý si v dueli s Belgickom zranil achilovku a čaká ho operácia.

Spinazzola podstúpi vo Fínsku operáciu roztrhnutej achilovky

Spinazzola si v piatkovom štvrťfinálovom zápase EURO 2020 proti Belgicku (2:1) vážne poranil Achillovu šľachu a na šampionáte predčasne dohral.

Eriksen napísal spoluhráčom po triumfe nad ČR: Som na vás hrdý

Stredopoliar skolaboval v 43. minúte úvodného zápasu Dánska na ME 2020 s Fínskom (0:1) a priamo na ihrisku ho museli oživovať.

Darida ukončil reprezentačnú kariéru, chce sa viac venovať rodine

Darida odohral za reprezentačný A-tím celkovo 76 zápasov, v ktorých strelil osem gólov. Debutoval v máji 2012 v príprave pred ME.,aktualizované

Hernandez sa zotavuje po operácii kolena

Dvadsaťpäťročný obranca absolvoval operáciu menisku v ľavom kolene a už začal s rehabilitáciou.

Deschampsa čaká míting so šéfom FFF, bude si musieť obhájiť post

Deschamps má platnú zmluvu do roku 2022, no vypadnutie "Les Bleus" v osemfinále ME 2020 so Švajčiarskom (3:3, 4:5 v rozstrele) by mohlo urýchliť jeho koniec.

Anglická polícia zatkla pri oslavách postupu deväť fanúšikov

Zápas sledovalo v Londýne niekoľko tisíc fanúšikov na námestiach a v reštauračných zariadeniach.

Ševčenko o Anglicku: Je ako hora, pre nás, žiaľ, príliš vysoká

Myslím si, že v zápase zohrali kľúčovú úlohu malé detaily, povedal po zápase ukrajinský tréner.

Sarabia má svalové problémy, jeho štart proti Talianom je otázny

Sarabia, ktorý na šampionáte strelil dva góly vrátane jedného Slovensku v záverečnom vystúpení E-skupiny, nedohral štvrťfinálový duel so Švajčiarskom, keď vystriedal po prvom polčase.

Šilhavý vyzdvihol snahu Čechov: Štvrťfinále je úspech

Chalani to odmakali, hanbu určite neurobili, povedal po zápase s Dánskom český tréner.

Anglicko strelilo Ukrajine 4 góly, na semifinále sa vráti do Wembley

Na Olympijskom štadióne otvoril skóre už vo 4. minúte anglický kapitán Harry Kane, gól bol pre neho druhým na finálovom turnaji. ,aktualizované

V stredu 7. júla sa v londýnskom Wembley stretnú s úspešnejším z dua Ukrajina - Anglicko.,aktualizované

V Bruseli vypukli po štvrťfinálovej prehre Belgicka výtržnosti

Na viacerých miestach v belgickej metropole prišlo k potýčkam medzi strážcami poriadku a fanúšikmi.,aktualizované

Španielov čaká v semifinále Taliansko

Duel je na programe v utorok (6. júla) v londýnskom Wembley o 21.00 SELČ.

Belgičania nestačili na Taliansko a vo finále si tak nezahrajú

V semifinále Talianov čakajú Španieli, ktorým majú čo vracať. Obe mužstvá na seba narazia na štvrtom európskom šampionáte za sebou.

Spinazzola má roztrhnutú achilovku, čaká ho dlhšia pauza

Dvadsaťosemročný Spinazzola sa zranil v 77. minúte pri šprinte za loptou, trávnik opustil v bolestiach na nosidlách.

Taliani zdolali Belgičanov, Verratti: Vyradili sme silný tím

V piatkovom štvrťfinálovom zápase v Mníchove zdolali Belgičanov 2:1, v utorok zabojujú vo Wembley o finále proti Španielsku.,aktualizované

Španieli prvým semifinalistom po triumfe nad Švajčiarskom

V boji o finále sa stretnú s víťazom stretnutia Belgicko - Taliansko (21.00 h SELČ).,aktualizované

Česi proti Dánsku na ME aj s kapitánom Daridom

Darida je so 75 reprezentačnými štartmi najskúsenejším hráčom českého výberu.

Toni Kroos oznámil koniec v nemeckej reprezentácii

Kroos si zahral na troch finálových turnajoch MS, okrem "zlatého" v Brazílii aj v 2010 v JAR a 2018 v Rusku. Na konte má aj EURO 2012, 2016 a 2020.

Anglicko si verí aj v Ríme

Zinčenko, ktorý hrá v Anglicku za Manchester City, narazí vo štvrťfinále na viacerých klubových spoluhráčov a ďalšie hviezdy z Premier League.

Dáni majú zlé spomienky na EURO 2004

Schick je jediný štvorgólový strelec, ktorý ešte pokračuje na turnaji. Je tak hlavný ašpirant na najlepšieho kanoniera turnaja.

Briti si už nemôžu kúpiť lístky na štvrťfinále v Ríme

Anglicko nastúpi proti Ukrajine v záverečnom štvrťfinále európskeho šampionátu v sobotu o 21:00