Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

UEFA EURO

Rozhodnutie o štarte De Bruyna a Hazarda padne na poslednú chvíľu

De Bruyne v nedeľu odišiel z trávnika už v úvode druhého polčasu osemfinálového duelu, v ktorom Belgicko zvíťazilo nad Portugalskom 1:0.

Švédsky útočník Isak predĺžil zmluvu s Realom Sociedad San Sebastian

Isak, ktorý pomohol Švédsku k postupu do osemfinále ME 2020, strelil v minulej sezóne La Ligy 17 gólov.

Česi nebudú mať v Baku fanúšikov, dôvodom je nezáujem

Českí občania, ktorí ešte neabsolvovali očkovanie, musia pred vstupom do Azerbajdžanu a po návrate domov predložiť negatívny PCR test.

Švajčiarsko chce šokovať aj sebavedomé Španielsko

Švajčiarsko zdolalo Španielsko v jedinom z predchádzajúcich 22 vzájomných súbojov.

Pred šlágrom majú Belgičania starosti, Taliani sú nabudení

Taliani sa na šampionáte spoliehajú na gólový čuch Cira Immobileho, ten sa zatiaľ presadil dvakrát. Najskôr proti Švajčiarsku a potom proti Turecku. Proti Rakúsku trafil iba žrď.

Besedin má natrhnuté väzy v kolene, nezahrá si tri až šesť mesiacov

V boji o semifinále si Ukrajinci zahrajú v sobotu 3. júla o 21.00 SELČ v Ríme s Anglickom. ,aktualizované

Neexistujú ľahké zápasy, tvrdí Talian Jorginho

"Squadra azurra" si v piatkovom štvrťfinále zmeria sily s Belgickom, ktoré na šampionáte zvíťazilo vo všetkých doterajších vystúpeniach.

V Škótsku spojili so šampionátom takmer 2000 pozitívne testovaných

Úrad pre verejné zdravie neposkytol odpoveď na otázku, koľko z infikovaných osôb bolo očkovaných.

Anglických fanúšikov čaká po prílete do Ríma päťdňová karanténa

Anglickí reprezentanti odohrajú prvý zápas na EURO 2020 mimo Londýna, s Ukrajinou sa na Olympijskom štadióne v Ríme stretnú v sobotu o 21.00 h.

Chiellini je fit, mal by sa vrátiť do zostavy Talianska

Tridsaťšesťročný stopér sa zranil v druhom zápase A-skupiny EURO 2020 proti Švajčiarsku (3:0) a následne vynechal duel s Walesom (1:0) i osemfinálový s Rakúskom (2:1 pp).

Hrdinom Ukrajiny Dovbyk, Ševčenko: Tím si zaslúži obdiv

Ukrajina hrala 20 minút presilovku, Švédov zatlačila a v nadstavení extračasu sa dočkala víťazného gólu.

Southgate tlmí eufóriu zo zlatej šance, Löw potrebuje pauzu

Tréner domácich Gareth Southgate bol smutným hrdinom jedenástkového rozstrelu vo Wembley v roku 1996, v ktorom ako jediný zlyhal.

Ukrajina postúpila do štvrťfinále ME, Švédov zdolala po predĺžení

V boji o semifinále si zahrajú v sobotu 3. júla o 21.00 SELČ v Ríme s Anglickom, ktoré vo Wembley zdolalo Nemecko 2:0.,aktualizované

Angličania zdolali Nemcov na ME 2:0 a postúpili do osmičky

V boji o semifinále si zahrajú v sobotu 3. júla o 21.00 SELČ v Ríme s úspešnejším z večerného posledného osemfinále Švédsko - Ukrajina.,aktualizované

De Boer po vzájomnej dohode opustil lavičku Holandska

Päťdesiatjedenročný bývalý obranca viedol národný tím od vlaňajšieho septembra, keď nahradil na poste Ronalda Koemana. ,aktualizované

Futbal-ME2020: Nemci pred zápasom s Anglickom pokľaknú

Hráči Anglicka sú jedným z niekoľkých tímov, ktoré si pred zápasmi na ME kľakajú na kolená.

Budúcnosť Deschampsa je otvorená, uviedol prezident FFF Le Graët

Deschamps pôsobí vo funkcii od roku 2012 a na MS 2018 doviedol Francúzov k zisku titulu.

Česi sa netešia na cestu do Baku, budú im chýbať fanúšikovia

Českí fanúšikovia potrebujú na vstup do Azerbajdžanu víza, negatívny PCR test i doklad o kompletnom zaočkovaní alebo imunite.

Mbappeho trápi premárnená jedenástka: Je ťažké otočiť stranu

Mbappeho sa zastal tímový kolega Hugo Lloris, ktorý zdôraznil, že mladú hviezdu nikto nemôže viniť z neúspechu.

Švajčiari vstali z mŕtvych, Sommer: Verili sme si

Švajčiari v úvodnej 45-minútovke nepustili "Les Bleus" prakticky k ničomu. Dokonale neutralizovali ich ofenzívu silu a zásluhou presného zásahu Seferoviča viedli.

Švajčiari šokovali Francúzov. Vyradili ich v penaltovom rozstrele

V boji o semifinále si Helvéti zahrajú v piatok 2. júla o 18.00 SELČ v Petrohrade so Španielskom. ,aktualizované

Španieli v osemgólovej dráme zdolali Chorvátov

Na góly najbohatšie zostalo semifinále ME 1960, v ktorom Juhoslávia zdolala Francúzsko 5:4.,aktualizované

Southgate si nie je istý návratom Mounta a Chilwella do zostavy

Mount a Chilwell po zápase základnej skupiny proti Škótsku objali klubového spoluhráča z tímu súpera Billyho Gilmoura. Ten mal neskôr pozitívny test na koronavírus.

Dembele je po operácii, k tréningu sa vráti o štyri mesiace

Dvadsaťštyriročný Dembele si zranil koleno v zápase ME 2020 proti Maďarsku (1:1).

De Bruyneho zranenie nie je vážne, zostáva s belgickým tímom

Hjulmand by si prial radšej Holanďanov ako Čechov

Zápas sa bude hrať v Baku o 18:00 SELČ.

Ronaldo je hrdý na tím

Tridsaťšesťročný útočník zaželal ďalším tímom, ktoré pokračujú na šampionáte, veľa šťastia.

Tréner Dánska verí v štart Kjaera vo štvrťfinále proti Česku

Dánsky kouč dúfa, že Kjaer bude pripravený v sobotu v Baku zasiahnuť do hry.

Rüdiger aj Gündogan už trénovali pred odletom do Anglicka

K dispozícii bude trénerovi Joachimovi Löwovi aj Thomas Müller, ktorý mal síce menšie problémy s kolenom, ale podľa vlastných slov je fit.

Belgičania ustáli tlak Portugalska, Courtois: Výborne sme bránili

Kým Belgičania hovorili o vydrenom víťazstve, Portugalci o "nespravodlivej" prehre.

Ukrajinci ďakujú Švédom, no chcú postúpiť do štvrťfinále

Súčasťou švédskeho tímu je päť majstrov Európy zo šampionátu hráčov do 21 rokov 2015.

Hrdina Česka Holeš: Niekedy na mňa obrancovia súpera pozabudnú

Česi, ktorí hrali s favoritom vyrovnanú partiu aj pred vylúčením, využili presilovku gólmi Tomáša Holeša a Patrika Schicka.

Angličania chcú prelomiť kliatbu, Nemci sa tešia na Wembley

Nemci stále túžia po rehabilitácii za spackaný svetový šampionát pred troma rokmi. V Lige národov im to nevyšlo a ani v skupinovej fáze ME nepresvedčili.

Pokračovanie De Bruyneho je ohrozené, problémy má aj Eden Hazard

Belgičania sa vo štvrťfinále stretnú v piatok v Mníchove s Talianmi, duel má výkop o 21.00 h.

Belgicko zdolalo obhajcu z Portugalska a zahrá si štvrťfinále

Medzi najlepšou osmičkou sa v piatok 2. júla stretnú v Mníchove s Talianmi. ,aktualizované

Česko zdolalo Holandsko a postúpilo do štvrťfinále

Holeš otvoril skóre v 68. minúte a desať minút pred koncom riadneho hracieho času pridal poistku Schick svojím štvrtým gólom na šampionáte.,aktualizované

Rüdiger a Gündogan netrénovali s nemeckou reprezentáciou

Obaja by však v pondelok mali letieť s výpravou do Londýna. Rovnako aj Thomas Müller, ktorého trápilo koleno, no proti odvekému rivalovi by mal byť k dispozícii.

Francúzi sa do osemfinále EURO 2020 prebojovali z prvého miesta

Aktuálne ťahajú už desaťzápasovú šnúru bez prehry, pričom o jej predĺženie sa pokúsia v osemfinále proti Švajčiarsku (21.00 SELČ v Bukurešti).

Bale odmieta koniec v reprezentácii, za Wales chce hrať až do konca

O prípadnom uzavretí svojho účinkovania v národnom tíme nechcel počuť ani počas pozápasového rozhovoru, keď po otázke o svojej budúcnosti nahnevane odišiel.

Dánsky dynamit rozprášil v osemfinále Wales 4:0

O úvodné dva góly v Amsterdame sa postaral Kasper Dolberg a v závere pridali ešte poistku aj Joakim Maehle a Martin Braithwaite.