Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

UEFA EURO

Asistent trénera Chorvátska: Šance v zápase so Španielskom sú 50:50

Chorváti sa medzi najlepších 16 tímov šampionátu dostali vďaka víťazstvu 3:1 nad Škótskom v D-skupine, Španieli triumfom 5:0 nad Slovenskom v éčku.

Postup Talianov zariadila striedačka, Pessina: To je sila tímu

Rakúšanov zdolali Taliani 2:1, keď všetky góly padli v predĺžení.

Perišič mal pozitívny test na koronavírus

Tridsaťdvaročného krídelníka čaká desaťdňová karanténa, zvyšok tímu mal negatívny výsledok, informovala agentúra AP.,aktualizované

Donnarumma po postupe Talianska: Zvládli sme to spoločne

Vo štvrťfinále, ktoré je na programe v piatok 2. júla o 21.00 h v Mníchove, narazia na víťaza duelu Belgicko - Portugalsko (nedeľa 27. júna o 21.00).,aktualizované

Dáni zničili Wales 4:0 a postúpili do štvrťfinále

Vo štvrťfinále, ktoré je na programe o týždeň v Baku o 18.00 SELČ, narazia na víťaza duelu Holandsko - Česko (nedeľa 27. júna o 18.00).,aktualizované

Darida netrénoval, nad jeho štartom proti Holandsku visí otáznik

Tridsaťročný Darida nastúpil vo všetkých troch zápasoch skupinovej fázy v základnej zostave. V prípade absencie by ho mohli nahradiť Antonín Barák alebo Alex Král.

Müller je pripravený odohrať zápas s Anglickom

Nemci nastúpia proti Angličanom v utorok o 18.00 SELČ v londýnskom Wembley.

ME 2020: Fíni zistili u fanúšikov zvýšený výskyt nákazy koronavírusom

Všetkých cestujúcich, ktorí prišli z Petrohradu autobusmi, vyzvali na testovanie.

ME 2020: Česi neodleteli do Budapešti pre omylom nafúknutú šmýkačku

Duel s Holandskom je na programe v nedeľu od 18.00 h.

ME 2020: Taliani si pred osemfinálovým zápasom proti Rakúsku nekľaknú

Podľa trénera Realu Madrid Carla Ancelottiho je hlavnou úlohou zapojiť sa do vzdelávania a povedať novej generácii o probléme rasizmu.

ME 2020: Ukrajina sa musí proti Švédsku zaobísť bez zraneného Popova

Realizačný tím Ukrajiny už poslal Popova do Kyjeva na ďalšiu rehabilitáciu. Dvadsaťdvaročný obranca nezasiahol na ME ani do jedného zápasu.

ME 2020: Lukaku sa domnieva, že Ronaldo žiarli

Obaja sa spolu stretnú vo vzájomnom zápase na ME, v nedeľu 27. júna Belgičania nastúpia v osemfinále proti Portugalčanom.

Rakúšanom zrušili predzápasový tréning vo Wembley

Európska futbalová únia vo štvrtok informovala rakúsky zväz, že je potrebné šetriť trávnik.

Rodina Španiela Alvara Moratu čelila vyhrážkam

Španielsko si zabezpečilo postup do osemfinále až v záverečnom dueli skupiny so Slovenskom, ďalej ide z 2. miesta s piatimi bodmi.

Angličanom pred osemfinále naďalej chýbajú Mount a Chilwell

V tejto chvíli nie je jasné, či bude dvojica k dispozícii na budúcotýždňový zápas na štadióne Wembley.

Hinteregger a Grillitsch budú Rakúsku k dispozícii v osemfinále

Taliani ťahajú 30-zápasovú sériu bez prehry

Rashford zvažuje po šampionáte ísť na operáciu ramena

Rashford napriek tomu zaznamenal vo všetkých súťažiach v uplynulej sezóne 21 gólov a 15 asistencií.

Tarkovič za top problém označil útok, svoju budúcnosť nekomentoval

Slováci po úvodnom triumfe 2:1 nad Poľskom následne prehrali so Švédmi 0:1 gólom z penalty a so Španielmi zahanbujúco 0:5.

Obhajcov titulu Portugalcov čaká suverénne Belgicko

Úspešnejšieho zo súboja čaká víťaz zápasu Taliansko - Rakúsko. Hrať sa bude 2. júla o 21.00 v Mníchove.

Holanďania nepodceňujú Čechov, de Boer: Ukázali,čo dokážu

Obe reprezentácie sa na európskom šampionáte stretnú tretíkrát. Premiérovo na seba narazili v roku 2000 v Amsterdame a jediný gól dal z pokutového kopu dnešný tréner "oranjes" Frank de Boer.

UEFA začala vyšetrovať fanúšikov Maďarska za homofóbne pokriky

Maďarských fanúšikov už vyšetrovali aj po zápase s Francúzskom. Na niektorých francúzskych hráčov údajne kričali rasistické pokriky.

Rakúsko túži spôsobiť šok, Mancini pripravený i na rozstrel

Pozíciu outsidera futbalisti Rakúska vnímajú, ale chcú prekvapiť.

Walesania chcú Dánov prekvapiť, severania cítia šancu

V B-skupine obsadili dánski futbalisti druhé miesto s tromi bodmi za suverénnymi Belgičanmi.

Fínsko hlási po návrate fanúšikov z Ruska nárast v prípadoch nákazy

Celkovo denný počet nových prípadov stúpol potom vo Fínsku z približne 50 na vyše 100, ukazujú oficiálne údaje.

Chiellini opäť trénoval s Talianmi, zrejme nenastúpi od začiatku

Hráč Juventusu Turín nastúpil v prvých dvoch dueloch na šampionáte v základnej zostave, no zo zápasu so Švajčiarskom odstúpil pre svalové problémy.

Futbalista Danilo je po údere od Llorisa v poriadku

Danilo okamžite po zásahu Llorisa potreboval ošetrenie za postrannou čiarou.

V Mníchove zachytili 12 pozitívnych testov medzi futbalovými fanúšikmi

Šesť priaznivcov sa z tohto dôvodu nedostalo na štadión.

Zranený Luuk De Jong na šampionáte dohral

Tridsaťročný hráč FC Sevilla už pre zranenie kolena nezasiahne do nedeľného osemfinále proti Česku a v prípade postupu ani do ďalšieho zápasu "<i>Oranjes</i>" na šampionáte.

Zápas Slovensko-Španielsko sledovalo na RTVS vyše 400.000 divákov

Na webe si zápas pozrelo ďalších 82.403 divákov.

Poliakom obrat nevyšiel, lúčia sa s ME, Szczesny: Veľké sklamanie

Švédi síce prvýkrát na EURO 2020 inkasovali, ale môžu sa radovať. Skupinu vyhrali so siedmimi bodmi a suverénne postúpili do osemfinále.

Dánske úrady vyzvali fanúšikov, aby išli na testy na koronavírus

Všetci fanúšikovia, ktorí chcú v pondelok navštíviť osemfinálový zápas medzi Chorvátskom a Španielskom, sa musia pri vstupe na štadión preukázať negatívnym testom na COVID-19.

Postup obhajcu postrážil rekordér Ronaldo, Santos: Tímový výkon

Francúzi si ustrážili prvé miesto v skupine. Okrem postupu ich teší aj gólové prebudenie Karima Benzemu, ktorý ku gólu z penalty pridal na začiatku druhého polčasu aj zásah z hry.

Dúbravka nechce hrať mŕtveho chrobáka, Škriniar ho podporil

V 30. minúte si 32-ročný brankár Newcastle United "volejbalovo" zrazil loptu do brány po vysokom odraze od brvna.

Goretzka zachránil Nemcov od blamáže, Neuer: Bol to nervák

Zverenci trénera Joachima Löwa vedeli, že bez ohľadu na výsledok paralelného súboja Francúzska s Portugalskom (2:2) ich posunie do ďalších bojov akákoľvek výhra či remíza.

Digne má svalové zranenie, možno vynechá zvyšok šampionátu

Digne nastúpil v zápase s Portugalskom do druhého polčasu namiesto Hernandeza, no už po šiestich minútach ho musel Deschamps vystriedať.

ME 2020 s rekordným počtom vlastencov, začal to Ondruš

Slovenskú pečať nesie aj vôbec prvý z celkovo sedemnástich vlastných gólov záverečných turnajov. V semifinále ME 1976 proti Holandsku si ho dal Slovák Anton Ondruš v drese ČSSR.

Sousa chce napriek vypadnutiu v skupine zotrvať na lavičke Poľska

Slovákom podľahli v úvodnom dueli 1:2 a so šampionátom sa rozlúčili prehrou 2:3 so Švédskom.

Na ME sa skončila skupinová fáza, kto s kým v osemfinále?

Slovenskí futbaloví reprezentanti vypadli na EURO 2020 v skupinovej fáze po prehre 0:5 so Španielskom. ,aktualizované

Portugalsko remizovalo s Francúzskom, obaja postúpili do osemfinále

Obhajca titulu skončil v skupine na treťom mieste so ziskom 4 bodov a tiež sa predstaví vo vyraďovačke.,aktualizované

Nemci remizovali s Maďarmi a postúpili do osemfinále

Gól Leona Goretzku z 84. minúty Maďarov v tabuľke odsunul na posledné štvrté miesto.,aktualizované