UEFA EURO

Zápas Slovenska so Švédskom sledovalo na RTVS pol milióna divákov

Na webe si zápas pozrelo ďalších 74.037 športových fanúšikov.

Škót Gilmour mal pozitívny test na koronavírus

Škóti potrebujú zvíťaziť na udržanie si šance na postup do osemfinále. ,aktualizované

Francúzi prišli do konca šampionátu o Dembeleho

Útočníka FC Barcelona vyradilo zranenie kolena, ktoré si privodil v zápase s Maďarskom (1:1).

Taliani ovládli A-skupinu, Mancini: Nemôžem si priať viac

Wales jednogólová prehra s Talianmi napokon veľmi nemrzela, v tabuľke udržal druhé miesto o skóre pred Švajčiarmi.

Eriksena by mal v Interi Miláno nahradiť Calhanoglu

Dvadsaťdeväťročný turecký stredopoliar má v červeno-čiernom milánskom klube platnú zmluvu do konca tohto júna.

Tréner Tarkovič verí, že hráči duel v Seville zvládnu

Zápas so Švédskom bol desiatym Tarkoviča vo funkcii hlavného trénera.

Günes nerozmýšľa po ME o odchode z tureckej lavičky

Turecko na finálovom turnaji EURO 2020 skončilo bez bodu na poslednom 4. mieste v tabuľke A-skupiny.

Taliansko zdolalo na ME Wales, oba tímy idú do osemfinále

Napriek prehre si postup do osemfinále vybojoval aj Wales z druhého miesta, pri rovnosti bodov a remíze vo vzájomnom súboji predstihol v tabuľke tretie Švajčiarsko vďaka lepšiemu skóre.,aktualizované

Švajčiari zvíťazili nad Tureckom 3:1, živia nádej na postup

So štyrmi bodmi patrí Helvétom tretie miesto v tabuľke, Turci na šampionáte nezískali ani jeden.

Pandev sa zápasom s Holandskom rozlúči s reprezentáciou

Pandev je rekordér Severného Macedónska v počte reprezentačných štartov aj strelených gólov.

Kane nastúpi i proti Česku v základnej zostave, Southgate mu verí

Obranca Atletica Madrid Kieran Trippier, ktorý hral s Kaneom niekoľko rokov v Tottenhame, je presvedčený, že sa 27-ročný útočník čoskoro dostane do skvelej formy.

Mbappe a Benzema boli v Budapešti terčami rasistických urážok

Pár dní predtým v zápase maďarskej reprezentácie s Portugalskom sa kapitán úradujúcich majstrov Európy Cristiano Ronaldo sťažoval na nepriateľskú atmosféru na štadióne.,aktualizované

Futbalisti Ukrajiny budú v zápase proti Rakúsku bez obrancu Popova

V pondelok budú mať v prípade nerozhodného výsledku obe reprezentácie na konte zhodný počet štyroch bodov.

Štadión v Mníchove sa možno rozžiari v dúhových farbách

Záverečné slovo má však organizátor šampionátu - Európska futbalová únia.

ME 2020: Španieli opäť nezvíťazili, Lewandowski udržal Poľsko v hre

Lewandowski strelil 67 gólov v 121 reprezentačných zápasoch a stal sa prvým Poliakom, ktorý skóroval na troch šampionátoch.

Hubočan verí v postup Slovákov: Do tretice všetko dobré

Herný štýl Španielov je založený na držaní lopty a uspaní súpera, Slováci budú zrejme veľa behať bez nej.

Dembele utrpel zranenie kolena, čakajú ho vyšetrenia

Útočník FC Barcelona prišiel v Budapešti na ihrisko v 57. minúte, no tri minúty pred koncom opustil hraciu plochu s bolestivým výrazom v tvári.

Belgičania nastúpia proti Fínsku bez Thorgana Hazarda

Dvadsaťosemročný stredopoliar si narazil koleno, podľa trénera Roberta Martineza však nejde o vážne zranenie a v ďalšom priebehu turnaja by mal byť tímu k dispozícii.

ME 2020: Dáni dúfajú, že zdolajú Rusov a poskočia na 2. priečku

Dáni už ukázali svoju kvalitu najmä v prvom polčase zápasu proti Belgicku, po ktorom viedli 1:0. Vysoké tempo hry však nedokázali udržať a tretí tím MS 2018 si vzal zo zápasu všetky body.

ME 2020: Belgičania nechcú proti Fínom kalkulovať

Fíni si držia proti tretiemu tímu z MS 2018 pozoruhodnú bilanciu, neprehrali s ním od októbra 1968 sedem zápasov za sebou.

ME 2020: Maďari udržali na uzde majstrov sveta, gólové hody v Mníchove

Maďari sa po zápase tešili, ako keby vyhrali, svedčí o tom reakcia brankára Petra Gulacsiho, ktorý po poslednom hvizde dvihol ruky nad hlavu a nasledovali veľké ovácie publika.

ME 2020: Holanďania budú šetriť opory, nováčikovi sa črtá šanca

Holanďania ťahajú šesťzápasovú šnúru bez prehry, ktorú by radi natiahli a udržali si pohodu v tíme.

ME 2020: Ukrajine stačí na postup bod, Rakúšania nekalkulujú

Prienik do osemfinále by bol aj pre Rakúšanov prekonaním ich doterajšieho maxima na ME, v roku 2008 i pred piatimi rokmi vo Francúzsku skončili už v skupine.

Brankár Sommer zmeškal pôrod: Hlavné, že sú žena a dcérka zdravé

Neexistuje na svete krajší pocit, povedal Sommer pre agentúru DPA.

Španieli na ME iba remizovali s Poliakmi

Poliaci na šampionáte získali premiérový bod a zachovali si možnosť postúpiť zo skupiny. ,aktualizované

Dembele dostal úder do kolena, Deschamps ho striedal preventívne

Hráč FC Barcelona prišiel na trávnik v 57. minúte a v 87. minúte ihrisko opäť opustil

Nemci v šlágri F-skupiny zdolali Portugalsko 4:2

Obhajca titulu viedol po presnom zásahu kapitána Cristiana Ronalda, Nemci však ešte v prvom polčase otočili skóre vďaka vlastným gólom Rubena Diasa a Raphaela Guerreira.,aktualizované

Tréner Talianov Mancini obmení zostavu, proti Walesu chce víťazstvo

Po zranení by sa mal na trávniku predstaviť aj Marco Verratti.

Futbalový kapitán Maďarov Szalai absolvoval vyšetrenie v nemocnici

Szalai cítil na trávniku mierny závrat. V zápase sa zrazil hlavou so spoluhráčom, problémy mu mohla spôsobiť aj horúčava.

De Bruyne priznal, že si stále necíti časť tváre

Hráč Manchestru City sa na kontinentálnom šampionáte predstavil prvýkrát až v druhom polčase zápasu proti Dánsku a gólom prispel k obratu na 2:1.

Maďari získali cenný bod, s Francúzmi remizovali na ME 1:1

Maďari išli do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu vďaka gólu Attilu Fiolu, v druhom dejstve vyrovnal Antoine Griezmann.,aktualizované

Britská polícia pátra po mužovi, ktorý po zápase vrazil autom do ľudí

Zranenia utrpeli štyria ľudia, žiaden z nich nie je v život ohrozujúcom stave, uviedla polícia centrálnej oblasti Anglicka Midlands.

Český útočník Schick nemá zlomený nos: Je iba trochu opuchnutý

Česi sú po dvoch zápasoch so štyrmi bodmi lídri D-skupiny o skóre pred Anglickom, s ktorým si zmerajú sily v utorok.

Eriksenova návšteva nám vliala energiu, povedal Norgaard

Dáni sú po dvoch prehrách na dne tabuľky B-skupiny. V záverečnom zápase skupinovej fázy nastúpia v pondelok.

ME 2020: Mintál po prehre so Švédskom: Hlavu držíme hore

Podľa Mintála bolo cítiť zo Švédov rešpekt a nervozitu, po prestávke to však potlačili a do popredia dostali svoje kvality.

ME 2020: V ostrovnom derby gól nepadol, Kane: Remíza je spravodlivá

Prvýkrát nastúpil v reprezentácii od začiatku 20-ročný stredopoliar Chelsea Billy Gilmour a podal výborný výkon.

ME 2020: Chorváti vydreli s Čechmi aspoň bod, Dalič: Nehráme dobre

Česi boli s bodom spokojní, tréner Jaroslav Šilhavý poďakoval svojim hráčom za predvedený výkon.

ME 2020: Poradie strelcov po 8. dni, na čele trojgólový Schick

V prvej trojici sa umiestnil zo slovenského kádra Milan Škriniar.

ME 2020: Angličania remizovali so Škótmi 0:0, Kane: Férový výsledok

Angličania majú po dvoch zápasoch na konte štyri body a sú druhí o skóre za Čechmi.

Sklamaní Slováci po Švédsku: Mohol to byť zlatý bod

Po súboji v Petrohrade neskrývali slovenskí reprezentanti sklamanie či hnev. ,aktualizované