< sekcia US Open

Andrej Meszároš dostal pozvánku do tréningového kempu Colorada

Andrej Meszároš, archívne foto Foto: TASR/AP Photo

Dvadsaťdeväťročný Meszároš v uplynulej sezóne pôsobil v tíme Buffalo Sabres, po sezóne ale zmluvu nepredĺžil a stal sa neobmedzeným voľným hráčom.

Denver 16. septembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš bude možno v kariére pokračovať v Colorade Avalanche. Klub NHL ho podľa zámorských médií pozval do svojho tréningového kempu a uzavrel s ním profesionálny skúšobný kontrakt.

Dvadsaťdeväťročný Meszároš v uplynulej sezóne pôsobil v tíme Buffalo Sabres, po sezóne ale zmluvu nepredĺžil a stal sa neobmedzeným voľným hráčom. V NHL predtým obliekal aj dresy Ottawy, Tampy Bay, Philadelphie a Bostonu. Na konte má v základnej časti profiligy spolu 645 zápasov, v ktorých nazbieral 238 bodov (63+175), v play off pridal 50 duelov (4+13). V minulom ročníku mal Meszároš zmluvu na 4,125 mil. USD.

Predtavitelia Colorada majú oficiálne oznámiť kompletný menoslov účastníkov tréningového kempu v stredu alebo vo štvrtok. "Lavíny" majú momentálne pod zmluvou deviatich obrancov, sú nimi Francois Beauchemin, Erik Johnson, Brad Stuart, Tyson Barrie, Nick Holden, Nikita Zadorov, Brandon Gormley, Nate Guenin a Zach Redmond. Zadorov a Gormley majú dvojcestné kontrakty.