Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Útok na Ukrajinu

Bratislava v prípade potreby pripraví ubytovanie pre Ukrajincov

Na archívnej snímke zapálená sviečka počas sviečkového pochodu za mier na Ukrajine pred Prezidentským palácom 24. februára 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Pripomína tiež, že Dopravný podnik Bratislava má vyše sto vodičov z Ukrajiny a pripravuje možnosti na zlúčenie s ich rodinami.

Bratislava 27. februára (TASR) – Hlavné mesto SR Bratislava v prípade potreby pripraví ubytovanie pre Ukrajincov. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Mesto v spolupráci s mestskými časťami dá k dispozícii kapacitu až tisícok miest na dočasné prenocovanie a prestravovanie sa osôb, ktoré to budú potrebovať,“ uvádza samospráva s tým, že primárne by to boli objekty škôl, kultúrnych domov a iných budov v majetku mesta alebo mestských častí.

Pripomína tiež, že Dopravný podnik Bratislava má vyše sto vodičov z Ukrajiny a pripravuje možnosti na zlúčenie s ich rodinami. „Členovia krízového štábu mesta koordinujú svoje aktivity s orgánmi štátnej správy a spolu s mestskými časťami sme pripravení poskytnúť humanitárnu pomoc,“ tvrdí samospráva.

Bratislava zároveň avizovala ochotu pomôcť svojmu partnerskému mestu Kyjev i všetkým Ukrajincom. Vyhlásenie na podporu Ukrajine prijalo vo štvrtok (24. 2) mestské zastupiteľstvo (MsZ), podpísali sa pod to vedenie hlavného mesta, mestskí poslanci i starostovia mestských častí. Na MsZ zároveň vyčlenili 100.000 eur na humanitárnu pomoc Ukrajine.