Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 24. máj 2024Meniny má Ela
< sekcia Útok na Ukrajinu

Pápež vyzval na otvorenie humanitárnych koridorov na Ukrajine

Pápež František, archívna snímka. Foto: TASR/AP

František vyzval na okamžité ukončenie bojov na Ukrajine, kde prebieha štvrtý deň ruskej vojenskej invázie.

Vatikán 27. februára (TASR) - Pápež František vyzval v nedeľu na "bezodkladné" otvorenie humanitárnych koridorov pre civilistov utekajúcich pred ruskou inváziou na Ukrajine. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

"Myslím na starých ľudí, na všetkých, ktorí momentálne hľadajú útočisko, na matky utekajúce so svojimi deťmi. Sú to bratia a sestry, pre ktorých je naliehavo potrebné otvoriť humanitárne koridory a ktorých treba prijať," uviedol vo Vatikáne pápež.

František zároveň vyzval na okamžité ukončenie bojov na Ukrajine, kde prebieha štvrtý deň ruskej vojenskej invázie.

"Nechajte zbrane utíchnuť," povedal pápež. "Boh je s tými, ktorí hľadajú mier, nie s tými, ktorí sa uchyľujú k násiliu," podotkol.

Pápež ďalej podľa denníka Guardian uviedol, že jeho "srdce je zlomené" kvôli invázii na Ukrajine. V slovách, ktoré sa zdali byť adresované priamo ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, František odsúdil ľudí, ktorí "veria v diabolskú a zvrátenú logiku zbraní".

František ešte v sobotňajšom telefonáte s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským vyjadril "hlbokú bolesť" v súvislosti s ruskou vojenskou inváziou na Ukrajinu, uviedol Vatikán.