Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. marec 2024Meniny má Fridrich
< sekcia Útok na Ukrajinu

Rusko odsúdilo štyroch zajatých ukrajinských vojakov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ruský vyšetrovací výbor uviedol, že troch vojakov z ukrajinského tankového práporu súd odsúdil na 26-ročné väzenie za hrubé zaobchádzanie s civilistami v Mariupole.

Moskva 7. novembra (TASR) - Ruské okupačné úrady na východe Ukrajiny v utorok odsúdili štyroch zajatých ukrajinských vojakov za údajné prejavy násilia voči civilistom počas bojov o mesto Mariupol. TASR správu prevzala za agentúry AFP.

Ruský vyšetrovací výbor uviedol, že troch vojakov z ukrajinského tankového práporu súd odsúdil na 26-ročné väzenie za hrubé zaobchádzanie s civilistami v Mariupole. V marci-apríli 2022 spustili streľbu na administratívnu budovu. Štvrtý vojak - ostreľovač - dostal doživotie za smrtiacu streľbu na civilistov.

Rusko okupuje Mariupol na pobreží Azovského mora od mája 2022, keď ho obsadilo po niekoľkotýždňovom obliehaní. Tisíce ukrajinských vojakov padlo do zajatia.

Ruské úrady minulý týždeň odsúdili na 26 rokov dvoch ukrajinských vojakov pre streľbu na vozidlo s civilistami v Mariupole, pri ktorej zomrel jeden človek. Ľudskoprávne organizácie a západné krajiny kritizujú súdne procesy so zajatými vojakmi na území okupovanom Ruskom.