Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 7. december 2023Meniny má Ambróz
< sekcia Útok na Ukrajinu

Rusko tvrdí, že v pohraničí s Ukrajinou zneškodnilo niekoľko dronov

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Nad Brianskou oblasťou, ktorú od Moskvy i Kyjeva delí približne rovnaká vzdialenosť, bolo podľa ruského ministerstva obrany zostrelených šesť bezpilotných lietadiel.

Moskva 14. septembra (TASR) - Rusko tvrdí, že v noci na štvrtok v Brianskej a Belgorodskej oblasti - oboch susediacich s Ukrajinou - zneškodnilo niekoľko ukrajinských bezpilotných lietadiel. Zatiaľ nie sú hlásené žiadne obete, uviedla agentúra AFP.

Nad Brianskou oblasťou, ktorú od Moskvy i Kyjeva delí približne rovnaká vzdialenosť, bolo podľa ruského ministerstva obrany zostrelených šesť bezpilotných lietadiel. Incidenty sa odohrali v štyroch lokalitách.

Ďalší dron bol zničený južnejšie nad územím Belgorodskej oblasti ešte v stredu večer, dodalo ministerstvo obrany s tým, že pokus o útok bol "zmarený".

Britská stanica sumarizovala, že z vyjadrení ruského ministerstva obrany a gubernátora Brianskej oblasti Alexandra Bogomaza z noci na štvrtok vyplýva, že nad ruským pohraničím susediacim so severnou Ukrajinou bolo v posledných hodinách likvidovaných spolu deväť dronov.

Ukrajinské bezpilotné lietadlá útočia v posledných týždňoch nielen na pohraničné oblasti Ruska, ale aj na Moskvu.

Útoky spôsobili len menšie materiálne škody a hoci Rusko bagatelizuje ich význam pre chod vojny i dôsledky, ich psychologický dosah nie je zanedbateľný. Dochádza k nim totiž po tom, ako Kyjev začiatkom leta prisľúbil, že vojnový konflikt sa "vráti" na územie Ruska.