Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Útulkovo

ÚTOK MEDVEDICE: Šelma sa vrhla na muža neďaleko lesníckej chaty

Ilustračné foto. Foto: TASR František Iván

Medvedica ho napadla približne 200 metrov od lesníckej chaty.

Trnavá Hora 19. júna (TASR) - V katastri obce Trnavá Hora v okrese Žiar nad Hronom napadla v pondelok (17. 6.) 71-ročného muža z Trnavej Hory medvedica. Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, popoludní sa nachádzal v lesnom poraste neďaleko chatovej oblasti Ladno, kde bol kosiť. Medvedica ho napadla približne 200 metrov od lesníckej chaty.

"Potom, ako medvedicu spozoroval, snažil sa ju odplašiť, najskôr začala utekať, ale následne sa vrátila a vrhla sa na neho. Po chvíli prestala útočiť a rozbehla sa smerom do lesa. Poškodený si všimol, že sa k nej pripojili dve medvieďatá," informuje polícia.

Po incidente sa zranený muž išiel dať ošetriť do nemocnice a vec oznámiť polícii, podľa ktorej utrpel mnohopočetné drobné rany a odreniny na trupe, horných aj dolných končatinách a hematóm pravého oka. "Na miesto prišiel aj zásahový tím pre medveďa hnedého Juh, ktorý už danú vec rieši," doplnila polícia.

Dodala, že od 23. marca v kraji preverovala hlásenia o výskyte medveďa hnedého 44-krát a štyri osoby boli medveďom aj napadnuté. Okrem pondelkového prípadu boli v nedeľu (14. 4.) napadnutí dvaja turisti v okrese Detva, časť Iviny. V stredu (1. 5.) bol napadnutý hubár v okrese Banská Bystrica neďaleko obce Selce.