Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia UNESCO a veda

Košické Slovenské technické múzeum ožije, bude veselo

Z pozvánky na podujatie. Foto: Slovenské technické múzeum

Elektrické výboje vyrobí roztržitá profesorka Klotilda Vypätá, malí aj veľkí zažijú naozajstné elektrické dobrodružstvo plné elektrického napätia a poučenia, hovorí múzeum o plánovanej akcii v múzeu.

Košice 14. novembra (TASR) – Slovenské technické múzeum (STM) v Košiciach pripravilo v spolupráci s divadelným zoskupením Neón v rámci Týždňa vedy a techniky podujatie pre rodiny s deťmi Živé múzeum.

Ako TASR informovala Lucia Nižníková z úseku marketingu, prezentácie a služieb STM uskutoční sa tu Inscenovaná veselá prechádzka po priestoroch múzea. "Divadelníci netradične predstavia technické exponáty hravo a poučne. Hrané scénky sa odohrajú v podzemí bane, sieni elektrických výbojov a v expozícii oznamovacej techniky," spresnila Nižníková. Doplnila, že príbehy predstavia zázračné bytosti a osobnosti vedy, ktoré deťom priblížia svet vynálezov.

"Elektrické výboje vyrobí roztržitá profesorka Klotilda Vypätá, malí aj veľkí zažijú naozajstné elektrické dobrodružstvo plné elektrického napätia a poučenia. Tajomným miestom ukrývajúcim množstvo pokladov je baňa v podzemí, kde žije dobrosrdečný permoník Zlatofúzik, jeho dobrodružné zážitky a povesti nebudú len plné zlata, ale aj humoru a dôvtipu. Hovoriaci vynález - telefón predstaví jeho otec Alexander Graham Bell spoločne so slečnou spojovateľkou Telefonikou Informovanou," objasnila ďalej.

Príbeh zázračného vynálezu bude plný prekvapení a aktívneho zapájania návštevníkov do hry. Múzeum ožije pre návštevníkov v sobotu 15. novembra od 12.00 h a pre malých zvedavcov bude podujatie prístupné do 17.00 h.