< sekcia UNESCO a veda

Lekárska fakulta UK získala financie na projekty na boj s pandémiou

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

APVV rozhodla o žiadostiach podaných v rámci výzvy Podpora výskumu a vývoja so zameraním na zvládnutie pandémie koronavírusu a jej dopadov na obdobie rokov 2020 - 2021.

Bratislava 11. septembra (TASR) – Lekárska fakulta Univerzity Komenského (LF UK) získala vyše jedného milióna eur na projekty, ktoré sa zameriavajú na zvládnutie pandémie nového koronavírusu. Agentúra na podporu výskumu a vývoja (APVV) vo štvrtok (10. 9.) rozhodla, ktoré výskumné projekty podporí. TASR o tom informovala externá PR poradkyňa LF UK Miriam Žiaková.

APVV rozhodla o žiadostiach podaných v rámci výzvy "Podpora výskumu a vývoja so zameraním na zvládnutie pandémie koronavírusu a jej dopadov na obdobie rokov 2020 - 2021".

"Odborníci z LF UK podali desať žiadostí, ako zodpovední riešitelia boli úspešní v prípade troch projektov. Traja zodpovední riešitelia projektov získali súhrnne vyše jedného milióna eur pre LF UK," uviedla Žiaková. Ďalšie štyri projekty podali odborníci LF UK ako spoluriešitelia, a spomedzi týchto boli tiež tri úspešné.