< sekcia Video

Naľavo center Anze Kopitar, hráč Los Angeles Kings, vyvíja tlak na bostonského protivníka Seana Kuralyho počas poslednej tretiny hry NHL. 16. novembra 2017. Foto: TASR/AP

Kapitán "medveďov" v 34. minúte šikovnou strelou od modrej čiary dostal jeho tím v Staples Center do vedenia a napokon to bol víťazný zásah. Pre Cháru to bol druhý gól v sezóne.

New York 17. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v súboji NHL na ľade Los Angeles Kings 2:1 vďaka slovenskému obrancovi Zdenovi Chárovi. Kapitán "medveďov" v 34. minúte šikovnou strelou od modrej čiary dostal jeho tím v Staples Center do vedenia a napokon to bol víťazný zásah. Pre Cháru to bol druhý gól v sezóne. V súboji nastúpil v prvej formácii Bruins opäť aj Peter Cehlárik, bodovo sa nepresadil.

Chára strávil na ľade 26 minút a 33 sekúnd, viac mal iba ďalší obranca "medveďov" Charlie McAvoy, ktorý strelil prvý gól hostí. "LA hrá veľmi náročný celoplošný hokej. Myslím si, že sme o víťazstvo zabojovali veľmi tvrdo. Na našej striedačke dnes bolo jasne vidieť, že tento zápas chceme vyhrať. Som naozaj rád za spôsob, akým sme hrali. Zaslúžili sme si vyhrať," citovala Cháru agentúra AP. Boston zastavil sériu štyroch prehier.

Tampa Bay doma zdolala Dallas vysoko 6:1 aj vďaka dvom gólom a dvom asistenciám Stevena Stamkosa. V bránke domácich nestál slovenský reprezentant Peter Budaj, jeho ruský kolega Andrej Vasilevskij zlikvidoval 27 striel. V bránke Dallasu odchytal celý zápas Ben Bishop, ktorý strávil v Tampe päť sezón. Jeho návrat do mesta v ktorom pôsobil bol napokon trpký, pred ním sa mu však dostalo veľkých ovácií. "Títo ľudia pre mňa znamenajú veľmi veľa. V mojom srdci majú veľa miesta," povedal Bishop.

Darilo sa New Yorku Islanders, ktorý doma zvíťazil nad Carolinou 6:4. V bránke dostal prednosť pred slovenským gólmanom Jaroslavom Halákom Nemec Thomas Greiss, ktorý si poradil s 28 strelami hostí. Jedným z čiarových rozhodcov súboja bol český arbiter Libor Suchánek. Stal sa tak prvým Čechom, ktorý sa v profilige predstavil v tejto úlohe.

Hráči Philadelphie vyhrávali na ľade Winnipegu 2:0, ale domáci zápas otočili vo svoj prospech a uspeli po nájazdoch 3:2. Duel nedohral český obranca Radko Gudas, ktorý po súboji s Perreaultom sekol svojho soka hokejkou do hlavy, za čo inkasoval trest 5 minút plus do konca zápasu. Dá sa očakávať, že mu disciplinárka dodatočne udelí dištanc na niekoľko zápasov.

Colorado zvíťazilo na domácom ľade nad Washingtonom 6:2 vďaka hetriku švédskeho kapitána Gabriela Landeskoga. Bol to pre neho prvý hetrik v kariére, jeden presný zásah zaznamenal z trestného strieľania. Jeho kolega z útoku Nathan MacKinnon zaznamenal päť bodov a Mikko Rantanen ďalšie štyri. Celkovo si elitný útok "lavín" pripísal 12 bodov. "Tento večer sa nám naozaj vydaril," uviedol pre oficiálnu ligovú webovú stránku MacKinnon. Zápas nedohral nováčik Vladislav Kamenev, ktorý prišiel do Colorada v rámci výmeny za Matta Ducheneho z Nashvillu. Po tvrdom hite Brooksa Orpika odstúpil z hry so zlomenou rukou.

Florida uspela na ľade San Jose 2:0. Mierou vrchovatou sa o to postaral brankár Panthers Roberto Lungo. Kryl všetkých 35 striel "žralokov" a do štatistík si zapísal už jeho 74. shutout. Florida vyhrala v troch z uplynulých štyroch dueloch.

NHL - sumáre:

NEW YORK ISLANDERS - CAROLINA HURRICANES 6:4 (3:1, 0:3, 3:0)

Góly: 17. Barzal (Ladd, Leddy), 17. Clutterbuck, 20. Leddy (Lee, Bailey), 48. Bailey (Lee, Barzal), 56. Boychuk (Cizikas, Clutterbuck), 59. Eberle (Barzal) – 18. Lindholm (Aho, Teräväinen), 23. Hanifin (Staal, Skinner), 32. Ryan (Pesce, McGinn), 40. Aho (Teräväinen, Staal).
Brankári: Greiss - Darling,
strely na bránku: 36:32,
11.188 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - NEW JERSEY DEVILS 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 65. Nylander (Kadri, Rielly).
Brankári: Andersen - Schneider,
strely na bránku: 25:42,
19.202 divákov.

MONTREAL CANADIENS - ARIZONA COYOTES 4:5 (2:0, 2:3, 0:2)

Góly: 11. Gallagher (Hudon), 14. Byron (Galchenyuk, Drouin), 36. Morrow (Plekanec), 40. Weber (Plekanec) – 25. Richardson (Goligoski), 30. Dvorak (Fischer, Duclair), 40. Rieder (Dvorak, Martinook), 45. Stepan, 51. Fischer (Perlini, Keller).
Brankári: Lindgren - Raanta,
strely na bránku: 37:32,
21.302 divákov.

OTTAWA SENATORS - PITTSBURGH PENGUINS 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 51. Pageau (Dzingel, Ch. Wideman) – 37. Hörnqvist (Määttä, Sheary), 40. Guentzel (Dumoulin, Rust), 60. Sheahan (Crosby, Letang).
Brankári: Anderson - Murray,
strely na bránku: 22:29, 17.144 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - DALLAS STARS 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

Góly: 21. Stamkos (Hedman, Kučerov), 25. Sergačov (Killorn, Johnson), 32. Point, 44. Stamkos (Kučerov, Namestnikov), 49. Dotchin (Sergačov, Stamkos), 54. Kučerov (Hedman, Stamkos) – 24. Faksa. Brankári: Vasilevskij - Bishop,
strely na bránku: 28:28,
19.092 divákov.

MINNESOTA WILD - NASHVILLE PREDATORS
6:4 (0:1, 2:2, 4:1)

Góly: 37. Dumba (Brodin, Staal), 40. Niederreiter (Granlund, Spurgeon), 54. Suter (Spurgeon, Staal), 56. Staal (Foligno, Dumba), 58. Zucker (Koivu, Granlund), 59. Spurgeon – 1. Johansen (Forsberg, Arvidsson), 26. Josi (Johansen, Ekholm), 33. Ekholm, 41. Arvidsson (Johansen, Forsberg).
Brankári: Dubnyk - Rinne,
strely na bránku: 36:30,
18.888 divákov.

WINNIPEG JETS - PHILADELPHIA FLYERS 3:2 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 34. Perreault (Armia), 60. Scheifele (Wheeler, Laine), rozhodujúci sn Little – 3. Voráček (Couturier, Giroux), 6. Couturier (Simmonds, Voráček).
Brankári: Hellebuyck - Elliott,
strely na bránku: 33:32,
15.321 divákov.

COLORADO AVALANCHE - WASHINGTON CAPITALS 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

1. Landeskog (MacKinnon), 20. MacKinnon (Girard, Rantanen), 33. Wilson (MacKinnon, Rantanen), 45. Landeskog (tr. strieľanie), 50. Rantanen (Söderberg, MacKinnon), 60. Landeskog (MacKinnon, Rantanen) – 39. Connolly (Wilson), 54. Kuznecov (Oshie, Carlson).
Brankári: Varlamov - Grubauer,
strely na bránku: 28:30,
15.070 divákov.

EDMONTON OILERS - ST. LOUIS BLUES 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 16. Strome (Benning, Nugent-Hopkins) – 16. Sobotka (Pietrangelo, Šťastný), 28. Steen (Schenn, Pietrangelo), 46. Schenn (Upshall), 48. Schenn (Schwartz, Parayko).
Brankári: Talbot - Allen,
strely na bránku: 30:39,
18.347 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Góly: 33. Boeser, 38. Horvat (Gagner, Vanek) – 4. Perron (Schmidt, Haula), 13. Karlsson (Tuch, Leipsic), 47. Haula (Neal, Schmidt), 57. Marchessault, 58. Smith (Marchessault, Karlsson).
Brankári: Markström - Lagace,
strely na bránku: 21:30,
18.119 divákov.

SAN JOSE SHARKS - FLORIDA PANTHERS
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 21. Sceviour (Brickley, Trocheck), 53. Bjugstad (McGinn, Vrbata).
Brankári: Jones - Luongo,
strely na bránku: 35:28,
16.411 divákov.

LOS ANGELES KINGS - BOSTON BRUINS 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 25. Doughty (Jokinen, Kopitar) – 17. McAvoy (Bergeron), 34. CHÁRA (Postma, Heinen).
Brankári: Quick - Chudobin,
strely na bránku:
28:30,
18.230 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 26:34 1 0 1 2 4 0
Peter Cehlárik (Boston) 14:43 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/