< sekcia Video

Brankárska kovbojka na Floride. Pánik a Gáborík asistovali

Bez popisu Foto: TASR/AP

Slovenský brankár NY Islanders Jaroslav Halák prehral na ľade Dallasu po predĺžení.

New York 4. marca (TASR) - Richard Pánik prispel jednou asistenciou k výhre Toronta na ľade Floridy 3:2. Pánik odohral v súboji takmer 21 minút. V drese domácich proti krajanovi nastúpil aj útočník Tomáš Kopecký, jeho tri strelecké pokusy pri takmer 11 minútovom pobyte na ľade ale gól Panthers nepriniesli.

Zostrih zo zápasu Florida - Toronto

Toronto prerušilo negatívnu 16-zápasovú sériu neúspechov na súperových ľadoch a vonku vyhralo prvýkrát od 31. decembra. Panthers mali počas zápasu obrovské problémy s brankármi, čo sa napokon aj prejavilo na konečnom výsledku. V prvej tretine dostal strelu do krku Roberto Luongo a hoci po ošetrení v bránke do prvej sirény vydržal, od prostrednej časti ho nahradil Al Montoya. Zranil sa však aj on a v 22. sekunde tretej tretiny po inkasovanom góle na 2:2 odkorčuľoval z ľadu do šatne. Luongo však už bol v civile a Panthers nemali v tej chvíli na striedačke náhradného brankára. Vo floridskom tíme vznikol chaos a pár minút sa nehralo.

Montoya sa napokon vrátil do bránky a zápas pokračoval. Náhradný brankár Floridy však evidentne nebol v poriadku a polozranený inkasoval gól z hokejky Petra Hollanda, ktorý napokon rozhodol. Medzitým sa obliekol dokonca aj súčasný tréner brankárov a bývalý gólman NHL 41-ročný Robb Tallas, ktorý svoj posledný zápas v profilige odchytal vo februári 2001. Napokon sa však do bránky vrátil 9 minút pred koncom Luongo a duel dochytal. "Takáto situácia sa stane málokedy, je to veľká smola. Bol som neustále v telefonickom kontakte s vedením ligy a napokon sa mi podarilo vybaviť povolenie pre štart Tallasa. Nie je to jednoduché riešiť takého veci o pol jedenástej večer. Som rád, že sa napokon Louie vrátil a dochytal to," povedal zámorským médiám generálny manažér Floridy Dale Tallon. Svoj 11. gól v sezóne strelil obranca a nováčik Floridy Aaron Ekblad a prekonal rekord Eda Jovanovského zo sezóny 1995-96. Florida prehrala prvýkrát po príchode Jaromíra Jágra.

Úradujúci obhajca Stanley Cupu Los Angeles Kings potvrdil pozíciu favorita na ľade Edmontonu, kde zvíťazil 5:2 aj vďaka asistencii slovenského útočníka Mariána Gáboríka. Ten si do štatistík zapísal aj tri plusové body, jeho spoluhráč a krajan Andrej Sekera odohral vyše 16 minút a dvakrát vystrelil. V súboji sa predstavil Slovák aj v drese neúspešných domácich, obranca Martin Marinčin odohral vyše 16 minút.

Nedarilo sa New York Islanders, ktorí prehrali na ľade Dallasu 2:3 po predĺžení. Ich brankár Jaroslav Halák kryl 32 striel Stars, jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský odohral v obrane hostí takmer 20 minút, zaznamenal dve strely aj dve trestné minúty.

Zostrih zo zápasu Dallas - Islanders

Prehru zaknihoval aj Columbus s Markom Daňom, Blue Jackets doma nestačili na Washington 3:5. Mladý Slovák bol mimoriadne strelecky aktívny, na bránu hostí vyslal 6 striel a odohral 17:49 minúty. Buffalo s obrancom Andrejom Meszárošom neuspelo na ľade favorizovanej Tampy Bay, padlo 0:3, slovenský obranca zaznamenal mínusový bod i dve trestné minúty.

Svoj prvý shutout v kariére zaznamenal brankár Tampa Bay Andrej Vasilevskij. Dvadsaťročný Rus vymazal strelcov Buffala, chytil všetkých 28 striel a zaslúžil sa o víťazstvo 3:0. Dvakrát ho ohrozil slovenský obranca Andrej Meszároš, ktorý si pripísal aj mínusový bod. O víťazstve Minnesoty nad Ottawou 3:2 rozhodol v nájazdoch Charlie Coyle a ukončil tak päťzápasovú víťaznú sériu Senators. Brankár Devan Dubnyk vyhral 16. z 21 štartov v drese Wild po výmene z Arizony. Solídny výkon podal aj napriek prehre v bránke hostí Andrew Hammond, ktorý je až tretím brankárom Ottawy.

Žraloci zo San Jose vyhrali vo Vancouveri 6:2. Prvýkrát v sezóne nastúpil za Canucks brankár Jacob Markström, ale zápas mu vôbec nevyšiel. Za necelých osem minút inkasoval tri góly a vystriedal ho jeho švédsky krajan Eddie Läck. Oba góly Vancouveru strelil Henrik Sedin a dostal sa na métu 900 kanadských bodov v kariére.

Zranený Luongo dochytal stretnutie na Floride so sebazaprením

Sumáre NHL:
NEW JERSEY - NASHVILLE 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 1. Larsson (Eliáš, Greene), 4. Gelinas (Gomez, Bernier), 59. Cammalleri (Fraser, Gionta) – 23. Fisher (Smith, Bartley). Brankári: Schneider - Hutton, strely na bránku: 23:34, 13.012 divákov.

PHILADELPHIA - CALGARY 2:3 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Góly: 41. Couturier (White), 49. Streit (Raffl, Giroux) – 7. Monahan (Raymond, Hudler), 25. Bäcklund (Bouma, Poirier), 62. Hudler (Brodie, Gaudreau). Brankári: Mason - Ramo, strely na bránku: 37:26, 19.513 divákov.

COLUMBUS - WASHINGTON 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Góly: 22. Savard (Hartnell, Ťutin), 36. Hartnell (Johnson, Wennberg), 50. Hartnell (Foligno, Johansen) – 4. Ovečkin (Orpik, Bäckström), 17. Fehr (Gleason, Chimera), 23. Wilson (Chimera, Beagle), 44. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 60. Johansson (Ward). Brankári: Bobrovskij - Holtby, strely na bránku: 30:33, 12.915 divákov.

TAMPA BAY - BUFFALO 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 17. Stamkos (Killorn, Šustr), 23. Callahan (Johnson, Filppula), 25. Hedman (Stralman, Palát). Brankári: Vasilevskij - Lindbäck, strely na bránku: 35:28, 18.922 divákov.

FLORIDA - TORONTO 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 20. Pirri (Hayes, Trocheck), 34. Ekblad (Hayes, Huberdeau) – 25. Bozak (Kessel, Rielly), 41. Kadri (Gardiner, PÁNIK), 46. Holland (Booth). Brankári: Luongo (od 21. do 50. Montoya) - Bernier, strely na bránku: 42:34, 10.198 divákov.

MINNESOTA - OTTAWA 3:2 pp a sn (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 21. Dumba (Granlund), 29. Dumba (Stewart, Granlund), rozh. náj. Coyle – 29. Zibanejad (Ryan, Wiercioch), 32. Ryan (Hoffman, Karlsson). Brankári: Dubnyk - Hammond, strely na bránku: 38:33, 19.054 divákov.

DALLAS - NEW YORK ISLANDERS 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 43. Ritchie (Jokipakka, Eakin), 48. Fiddler (Garbutt, Roussel), 63. Eakin (Jamie Benn, Klingberg) – 16. Bailey (Strome, Nelson), 60. Lee. Brankári: Lehtonen - HALÁK, strely na bránku: 35:37, 17.453 divákov.

ARIZONA - ANAHEIM 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 30. Rieder (Gagner, Arcobello) – 14. Kesler (Silfverberg), 26. Cogliano (Despres, Thompson), 48. Silfverberg (Fleischmann, Fowler), 58. Cogliano (Silfverberg, Beauchemin). Brankári: Smith - Andersen, strely na bránku: 30:35, 11.387 divákov.

EDMONTON - LOS ANGELES 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 34. Gazdic (Oesterle, Gordon), 46. Purcell (Schultz, Nugent-Hopkins) – 9. Greene (Kopitar, Lewis), 20. Lewis (Kopitar, GÁBORÍK), 23. Carter (Toffoli, Doughty), 37. Clifford (Shore, Nolan), 41. Kopitar (Lewis, Doughty). Brankári: Scrivens - Quick, strely na bránku: 23:29, 16.839 divákov.

VANCOUVER - SAN JOSE 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)
Góly: 22. H. Sedin (D. Sedin, Vrbata), 30. H. Sedin (D. Sedin, Higgins) – 4. Tierney (Goodrow), 8. Karlsson (Pavelski, Irwin), 8. Couture (Nieto, Marleau), 32. Nieto (Marleau), 58. Nieto (Thornton, Burns), 59. Vlasic (Thornton). Brankári: Markström (8. Läck) - Niemi, strely na bránku: 28:30, 18.535 divákov.