Quantcast
< sekcia Video

Študenti PU môžu kopírovať učebné texty zdarma

Adrián Kuba, študent PU a autor projektu MY kopírujeme ZADARMO.Foto: TASR/Milan Kapusta

Rektor PU René Matlovič dnes priznal, že keď ho autor projektu oslovil, spočiatku bol podozrievavý, lebo niečo malo fungovať zadarmo.

Prešov 6.marca (TASR) – Študenti Prešovskej univerzity (PU) môžu od dnes bezplatne kopírovať učebné texty a ďalšie materiály na kopírovacom zariadení, ktoré je verejne prístupné v priestore pred Dekanátom Fakulty humanitných a prírodných vied.

Autorom projektu "UNIPO kopíruje zadarmo" je študent piateho ročníka odboru geografia v regionálnom rozvoji Adrián Kuba a aktivity zastrešuje Univerzitné informačno-poradenské centrum PU.

Kuba dnes pre médiá uviedol, že sa nechal inšpirovať niektorými marketingovými postupmi v Japonsku. Vysvetlil, že študent bude k bezplatnému kopírovaniu potrebovať platnú univerzitnú kartu študenta na aktuálny akademický rok a bude musieť dodržať limity.

"Bude to jednostranné kopírovanie a na zadnej strane bude reklama partnerov. Tou reklamou na rube A4 strany, tento projekt vie utiahnuť všetky náklady spojené s kopírovaním a s tlačou. Máme podpísané zmluvy s partnermi, takže rátame s tým, že tá udržateľnosť projektu tu bude," povedal Kuba.

Jedným z podnikateľov, ktorí vstúpili do projektu a využijú reklamný priestor na zadných stranách, je Peter Jaroš. Ten tvrdí, že sa mu nápad zapáčil a verí, že to bude dobrý marketingový ťah.

"Keď sa študent učí, otáča tie strany, hľadá texty, v tom mu padne zrak na reklamu a možno ho osloví. Som majiteľom fitnesscentra, ktoré navštevujú práve mladí ľudia," uvádza podnikateľ.

Rektor PU René Matlovič dnes priznal, že keď ho autor projektu oslovil, spočiatku bol podozrievavý, lebo niečo malo fungovať zadarmo.

Tu bude player
"Po komplexnom zhodnotení tejto myšlienky som pochopil, že ide o vynikajúci nápad, inovatívny prístup a vlastne takáto kreativita sa očakáva od našich študentov a absolventov," povedal Matlovič.

Autor projektu konštatoval, že aktivity súvisiace s kopírovaním bude sám manažovať. Z platieb za reklamný priestor sa má pokryť aj nákup kopírky. S vedením PU uzavreli exkluzívnu zmluvu o tom, že podobné služby môžu robiť aj v iných priestoroch univerzity.

"Keď sa to dobre rozbehne, budeme mať podporu partnerov, nemáme problém rozšíriť tieto služby aj do viacerých priestorov na univerzite," uzavrel Kuba.