< sekcia SEKCIA: Vražda novinára J. Kuciaka

VIDEO: Policajný zásah v prípade vraždy J. Kuciaka sa skončil

Pre políciu a dozorujúceho prokurátora plynie od štvrtka rána 48-hodinová lehota na podanie návrhu na väzobné stíhanie. Foto: Polícia SR

Polícia vo štvrtok ráno zadržala osoby podozrivé z násilnej trestnej činnosti.

Kolárovo 27. septembra (TASR) - Policajný zásah v Kolárove sa vo štvrtok krátko pred 18.00 h skončil. Kolóna policajných vozidiel už opustila Harcsovu ulicu a v jednom z áut sedel aj Tomáš Sz., ktorý je jedným zo zadržaných v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Policajný zásah v Kolárove v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa vo štvrtok 27. septembra 2018 krátko pred 18.00 h skončil.
Foto: TASR - Milan Ivanič

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Prokurátor nedávno uviedol, že dvojnásobná úkladná vražda súvisela s Kuciakovou prácou.Policajný zásah v Kolárove v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa vo štvrtok 27. septembra 2018 krátko pred 18.00 h skončil.
Foto: TASR - Milan Ivanič

Polícia vo štvrtok ráno zadržala osoby podozrivé z násilnej trestnej činnosti, má to súvisieť so spomínanou vraždou. Bližšie informácie nechce poskytovať, aby nedošlo k mareniu vyšetrovania. Ani generálna prokuratúra sa nechce bližšie vyjadrovať k procesným úkonom a žiada novinárov o zdržanlivosť pri informovaní.


Pre políciu a dozorujúceho prokurátora plynie od štvrtka rána 48-hodinová lehota na podanie návrhu na väzobné stíhanie. Sudca bude mať od podania návrhu 72 hodín na rozhodnutie, či podozrivých pošle do väzby. O prípadnom väzobnom stíhaní by mal teda sudca pre prípravné konanie rozhodnúť najneskôr do pondelka 1. októbra.

Policajný zásah v Kolárove v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa vo štvrtok 27. septembra 2018 krátko pred 18.00 h skončil.
Foto: TASR - Milan Ivanič

Právny zástupca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic vyzýva verejnosť, aby mala dôveru k doterajším výsledkom vyšetrovania.