< sekcia SEKCIA: Vražda novinára J. Kuciaka

Saková ocenila zamestnancov Europolu vyšetrujúcich vraždu Jána Kuciaka

Na snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková (SMER-SD) Foto: TASR - Michal Svítok

Slovenským i zahraničným zamestnancom Europolu odovzdal ocenenia štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič vo štvrtok v Haagu.

Haag 25. októbra (TASR) - Ministerka vnútra SR Denisa Saková sa rozhodla oceniť 11 zamestnancov Europolu, ktorí sa významným spôsobom podieľajú na objasnení vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. TASR o tom informoval Tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra MV SR.

"Hoci vyšetrovanie prípadu vraždy ešte nie je ukončené, chcem sa poďakovať všetkým, ktorí tvrdo pracujú, aby boli páchatelia tohto hrozného činu postavený pred súd," povedala Saková.

Slovenským i zahraničným zamestnancom Europolu odovzdal ocenenia štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič vo štvrtok v Haagu. "Zločinu môžeme v dnešnej dobe čeliť len spoluprácou polícií jednotlivých krajín," konštatoval Urbanovič.

Slovenským a zahraničným zamestnancom Europolu odovzdal pamätné medaily ministra vnútra I., II. a III. stupňa a čestné plakety.

Štátny tajomník Urbanovič sa na pôde Europolu v Haagu zúčastnil podujatia pri príležitosti 100. výročia založenia Československej republiky, ktoré pripravili jeho slovenskí a českí zamestnanci.