SEKCIA: Vražda novinára J. Kuciaka

Predseda BSK Juraj Droba vyzýva premiéra na vyhlásenie štátneho smútku

Smrť novinára Kuciaka a jeho priateľky podľa Drobu hlboko otriasla celou spoločnosťou a ohlas mala aj v zahraničných médiách.

Predstaviteľ OBSE pre slobodu médií odsúdil vraždu Jána Kuciaka

Predstaviteľ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) pre slobodu médií Harlem Désir vyzval úrady, aby prípad riadne, rýchlo a transparentne vyšetrili.

Premiér Robert Fico sa stretol s vedením Ringier Axel Springer

Pod spoločnosť Ringier Axel Springer patrí aj portál Aktuality.sk, ktorého investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku zavraždili.

ŽITNÝ: Úkladná vražda J. Kuciaka tvrdo relativizuje desivosť 90. rokov

Bezpečnostný analytik Žitný uviedol, že je ťažké si po takmer tridsiatich rokoch novinárskych skúseností pripustiť myšlienku, že na Slovensku existuje niekto, kto je schopný siahnuť na život novinára.

Zväz nemeckých novinárov požaduje objasniť okolnosti vraždy J. Kuciaka

Polícia našla v nedeľu vo Veľkej Mači telá novinára Kuciaka a jeho priateľky. Policajný prezident T. Gašpar v informoval, že príčinou ich smrti boli pravdepodobne strelné poranenia hrudníka a hlavy.

Desiatky ľudí si v Prahe i Brne uctili pamiatku zavraždeného Kuciaka

Pietne zhromaždenia zorganizovali ľudia spontánne cez sociálne siete.

Reakcie politikov na vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka

Policajný prezident Tibor Gašpar informoval, že strelné poranenia hrudníka, resp. hlavy boli pravdepodobne príčinou smrti investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky.,aktualizované 

Vražde slovenského novinára sa podrobne venovali aj svetové médiá

Zahraničné médiá podrobne citovali vyhlásenia slovenských politikov a informujú o i o osobe slovenského podnikateľa Mariána Kočnera, o ktorého aktivitách reportér dlhodobo písal.,aktualizované 

J. Ivor: Verzia, že vražda Kuciaka súvisela s prácou, je najsilnejšia

Bývalý šéf slovenských vyšetrovateľov, vysokoškolský pedagóg a právnik, Jaroslav Ivor reagoval na vraždu mladého žurnalistu.

Reakcie zahraničia na vraždu slovenského novinára

V živote by mi nenapadlo, že sa niečo podobné môže v roku 2018 na Slovensku stať. Násilie proti novinárom úplne odsudzujem. Povedal český premiér v demisii Andrej Babiš. ,aktualizované 

FOTO a VIDEO:GAŠPAR: Motívom vraždy bola zrejme investigatíva novinára

Vláda vypísala odmenu milión eur za informácie o páchateľovi vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Správu priebežne AKTUALIZUJEME.,aktualizované 

TASR odsudzuje vraždu J. Kuciaka ako útok na podstatu demokracie

Ak sa potvrdí, že motívom vraha bola investigatívna práca novinára, je to zároveň zákerný útok na samotnú podstatu demokracie a slobody slova na Slovensku, uvádza TASR.

Syn zabitej maltskej novinárky: Vražde Jána Kuciaka sa dalo zabrániť

Caruanovú Galiziovú, známu 53-ročnú investigatívnu novinárku, blogerku a ostrú kritičku maltskej vlády, zabila vlani 16. októbra bomba uložená v jej aute a odpálená počas jazdy.

ČIŽNÁR: Ak J. Kuciaka zavraždili pre prácu, rozpútam tu peklo

Novinárov zároveň Čižnár vyzval, že ak majú čo i len náznaky, že pre svoju prácu čelia vyhrážkam, majú na generálnej prokuratúre dvere otvorené.,aktualizované 

Fico:Vláda vypisuje odmenu milión eur za informácie k vražde J.Kuciaka

Vraždu dvoch mladých ľudí, tak ako všetky podobné prípady, je podľa R. Fica potrebné čo najskôr vyšetriť, odhaliť jej páchateľov a potrestať ich.,aktualizované 

A. KISKA: Chladnokrvná vražda mladých ľudí musí byť potrestaná

Prezident SR vyjadruje úprimnú sústrasť príbuzným, priateľom, známym a kolegom zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Pre vraždu novinára sa schádza Čižnár, Kaliňák, Gašpar, Šafárik a Fico

Policajný prezident Tibor Gašpar informoval, že strelné poranenia hrudníka, resp. hlavy, boli pravdepodobne príčinou smrti novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky.

A. Danko odsudzuje vraždu novinára J. Kuciaka a jeho priateľky

Policajný prezident Tibor Gašpar informoval, že strelné poranenia hrudníka, resp. hlavy boli pravdepodobne príčinou smrti investigatívneho novinára portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky.