Atletika

Volko atakoval Balošákov najlepší slovenský čas histórie na 300 m

Výborne bežal aj Šimon Bujna, zverenec Radoslava Ivana s Volkom prehral iba o 38 stotín a časom 33,25 sekundy sa zaradil na tretiu priečku slovenských historických tabuliek na 300 m.

Ukrajinská majsterka Európy na 800 metrov dostala trest za doping

Krolová získala pod dievčenským menom Pryščepová zlato na ME 2016 v Amsterdame a o dva roky neskôr v Berlíne.

Mníchovský maratón sa neuskutoční ani na skrátenej trati

Na budúci rok sa má maratón konať 10. októbra.

Míting Diamantovej ligy v Dauhe sa bude konať už 25. septembra

Najprestížnejší atletický seriál mítingov má v harmonograme šesť štandardných podujatí, úvodné bude v Monaku 14. augusta.

Zapletalová vytvorila v Budapešti slovenský rekord na 400 m prekážok

Zapletalová v Budapešti triumfovala s veľkým náskokom 1,91 sekundy pred Maďarkou Jankou Molnárovou.

Svetový rekordér Van Niekerk mal pozitívny test na koronavírus

Van Niekerka po rekordnej sezóne, keď v roku 2016 získal zlato na olympijských hrách v Riu de Janeiro najlepším časom histórie 43,03, pribrzdilo v kariére zranenie.

Rusku hrozí vylúčenie zo súťaží, ak do 15. augusta nezaplatí pokutu

Federácia však od decembra neeviduje žiadne príjmy. Do 31. augusta musí pripraviť aj reformy svojho antidopingového systému a riadenia.

Rusi žiadajú odklad revízie statusu neutrálnych športovcov

Rusi museli zaplatiť do 1. júla aspoň polovicu z desiatich miliónov dolárov, ktoré im uložila WA za rozsiahlu dopingovú schému.

Tóth sa môže o limit na OH do Tokia pokúšať už od 1. septembra

Limity bude možné plniť, no výkony sa ešte nebudú počítať do svetového rebríčka. ,aktualizované

Na MMM sa minimaratón pobeží o deň skôr, v sobotu 3. októbra

Výraznejšie zmeny sú nutné i v samotnom športovom priebehu tohto tradičného podujatia.

Dvadsaťtriročný Volko pocítil v polovici júla miernu bolesť nad pravým kolenom a z preventívnych dôvodov vynechal behy vo finále na 100 a 200 metrov v 2. kole českej extraligy v Kladne. ,aktualizované

Atletika: Vadlejchová sedemboj v Prahe nedokončila, necítila sa fit

Tridsaťjedenročná Vadlejchaová nazbierala v úvodný deň 3324 bodov.

Baluch si v atletickej lige zlepšil osobák, Úradník zdolal Tótha

V ženskom kladive Martina Hrašnová posunula v záverečnom šiestom pokuse sezónne maximum z úvodného ligového kola v Dubnici o 69 cm na 69,80 m. ,aktualizované

Maratón v Detroite sa pre pandémiu neuskutoční

S pribúdajúcim časom nám začalo byť čoraz viac jasné, že sa preteky nebudú môcť uskutočniť, uviedli organizátori 43. ročníka Detroitského maratónu.

Zomrela kenská legenda Ben Jipcho, medailista z Mníchova 1972

Jipcho zohral pamätnú úlohu na OH 1968 v Mexiku City, na prvom podujatí pod piatimi kruhmi, na ktorom získali africkí bežci cenné kovy.

Míting Diamantovej ligy v Šanghaji sa nebude konať pre pandémiu

V Číne sa 17. októbra má konať aj iný míting na zatiaľ neurčenom mieste, osud tohto podujatia nie je jasný.

Bahrajnskej štafete zobrali pre doping zlato z Ázijskej hier

Dôvodom bol pozitívny test na zakázaný steroid stanozolol bývalej halovej majsterky sveta na 400 m Kemi Adekoyovej.