< sekcia Atletika

Gideyová či Kipyegonová sú v nominácii na ocenenie Atlétka roka

Na snímke vľavo Keňanka Faith Chepngetich Kipyegonová oslavuje víťazstvo v behu na 1500 m na MS v atletike v Londýne 7. augusta 2017. Druhá skončila Američanka Jennifer Simpsonová (vpravo), tretia Juhoafričanka Caster Semenyová (uprostred). Foto: TASR/AP

Svetová atletika (WA) zverejnila ich mená v utorok, víťazku vyhlásia 5. decembra prostredníctvom online galavečera.

Lausanne 4. novembra (TASR) - Svetová rekordérka Letesenbet Gideyová z Etiópie figuruje v desiatke nominovaných žien na ocenenie Atlétka roka 2020. Svetová atletika (WA) zverejnila ich mená v utorok, víťazku vyhlásia 5. decembra prostredníctvom online galavečera.

Dvadsaťdvaročná Gideyová prekonala o vyše 4 sekundy historické maximum na 5000 m na špeciálnom mítingu vo Valencii, kde zabehla čas 16:06,62 minúty. Okrem nej má šancu na zisk ocenenia aj Keňanka Faith Kipyegonová, ktorá drží tohtoročné maximum na 800 m.

Ďalšími menami v nominácii sú Femke Bolová (Hol./400 m prekážky), Sifan Hassanová (Hol./10.000 m), Peres Jepchirchirová (Keňa/polmaratón), Laura Muirová (V.Brit./1500 m), Hellen Obiriová (Keňa/3000 a 5000 m), Yulimar Rojasová (Venez./trojskok), Elaine Thompsonová-Herahová (Jam./100 m) a Ababel Yeshanehová (Etióp./polmaratón). Informoval o tom oficiálny web WA.