< sekcia Atletika

Mayer, Kaul a Uibo si zmerajú sily v troch netradičných disciplínach

Nemec Niklas Kaul sa stal prekvapujúcim majstrom sveta v desaťboji. V Dauhe dosiahol bodový zisk 8691 bodov, čo je jeho osobný rekord. Foto: TASR/AP

V prvej budú mať za úlohu za desať minút čo najčastejšie prekonať štvormetrovú hranicu v skoku o žrdi.

Paríž 4. júna (TASR) - Po skokanoch o žrdi si počas koronavírusovej prestávky zmerajú na diaľku sily aj poprední desaťbojári. Svetový rekordér Kevin Mayer z Francúzska, majster sveta Niklas Kaul z Nemecka a Estónec Maicel Uibo budú 7. júna súťažiť v troch netradičných disciplínach.

V prvej budú mať za úlohu za desať minút čo najčastejšie prekonať štvormetrovú hranicu v skoku o žrdi, potom v priebehu ďalších desiatich minút čo najviac krát vrhnúť guľou za dvanásť metrov a na záver na nich čaká päťminútovka behu medzi kužeľmi vzdialenými dvadsať metrov. "Bude to trocha náročné, pretože nie sme zvyknutí na vytrvalostnú stránku. Sme 'šprintéri', vytrvalosť je pre nás ťažšia. Neviem, ako nám to pôjde, ale myslím si, že Niklasovi sa bude dariť," citovala Mayera agentúra DPA.

V máji sa v "záhradnej" súťaži žrdkárov spoločne radovali z víťazstva Francúz Renaud Lavillenie a Švéd Armand Duplantis. Medzi ženami uspela Katarina Stefanidiová z Grécka. "Neviem sa dočkať, čo nám ponúknu naši najlepší desaťbojári. Teší ma, že naši športovci sa dokážu vynájsť a môžeme pre fanúšikov vysielať ich zápolenia z bezpečnej vzdialenosti," povedal prezident Svetovej atletiky (WA) Sebastian Coe. Dodal, že k normálnemu súťažnému životu by sa atléti mohli vrátiť v auguste. Na dva mesiace je rozplánovaná skrátená sezóna Diamantovej ligy s jedenástimi mítingami.