< sekcia Atletika

Olympijská víťazka v sedemboji Ennisová-Hillová ukončila kariéru

Britka Jessica Ennisová-Hillová pózuje s vlajkou po zisku zlatej medaily v sedemboji na MS v atletike v Pekingu 2015. Foto: TASR

Britskej atlétke sa na OH v Riu nepodarilo obhájiť zlato z Londýna, svoju olympijskú medailovú zbierku však obohatila o striebro.

Berlín 13. októbra (TASR) - Úradujúca svetová šampiónka a olympijská víťazka v sedemboji Jessica Ennisová-Hillová ukončila profesionálnu športovú kariéru.

"Od svojho prvého titulu majsterky sveta v Berlíne 2009 až po Rio 2016 mám neskutočné spomienky. Som nadšená, že som v športe, ktorý milujem, mala takú skvelú kariéru. Rozhodnutie o jej konci bolo jedno z najťažších, aké som kedy urobila. Viem však, že je správne. Vždy som hovorila, že chcem odísť na vrchole. Nič neľutujem," citovala agentúra DPA slová 30-ročnej Britky zo sociálnych sietí.

Ennisovej-Hillovej sa na hrách v Riu de Janeiro nepodarilo obhájiť zlato z Londýna, svoju olympijskú medailovú zbierku však obohatila o striebro. Tituly majsterky sveta získala v rokoch 2009 a 2015, v 2011 si vybojovala striebornú medailu.