< sekcia Atletika

Víťazmi polmaratónu v Bratislave sú Švéd Aberg a Slovenka Zrastáková

Na snímke štart bratislavského maratónu 2. apríla 2017 v Bratislave. Foto: FOTO TASR - Martin Bauman

Víťazom štafetových pretekov sa stal tím "KOVÁČ", ktorého členom bol aj slovenský reprezentant v behu na 800 a 1500 metrov Jozef Repčík.

Bratislava 2. apríla (TASR) - Víťazmi bratislavského mestského polmaratónu sa v nedeľu stali Švéd Marcus Aberg a domáca Veronika Zrastáková. Preteky boli súčasťou podujatia ČSOB Bratislava Marathon 2017.

Švédsky bežec prišiel do cieľa v čase 1:07:59 hodiny, za ním skončili jeho krajania Johan Fagerberg a Hector Haines. Najlepší Slovák Marek Hladík finišoval na štvrtom mieste. Medzi ženami triumfovala Zrastáková časom 1:23:04 hodiny pred Maďarkou Nórou Szabóovou a Annou Kackovou z Poľska.

ČSOB Bratislava Marathon 2017 - výsledky:

polmaratón

muži:
1. Marcus Aberg 1:07:59 h, 2. Johan Fagerberg +23 s, 3. Hector Haines (všetci Švéd.) +1:57 min, 4. Marek HLADÍK +2:34, 5. Marián ZIMMERMANN +4:22, 6. Miroslav ILAVSKÝ (všetci SR) +4:30

ženy: 1. Veronika ZRASTÁKOVÁ (SR) 1:23:04 h, 2. Nóra Szabóová (Maď.) +1:02 min, 3. Anna Kacková (Poľ.) +1:36, 4. Enikő Csákiová (Maď.) +3:06, 5. Viera MANIKOVÁ +4:03, 6. Jana Úradníková (obe SR) +4:47

štafety: 1. KOVÁČ (Peter Kováč, Leo Lendvorský, Jozef Repčík, Peter Ďurec) 1:06:28 h, 2. BEHAME.SK (Alexander Jablokov, René Valent, Matúš Talán, Jakub Šiko) +4:20 min, 3. RUN FOR RUN RAKETY (Jana Škanderová, Natália Hauser, Jana Mozolaniová, Zdeno Špičan) +19:37, 4. SUSEDIA +21:29, 5. HW RUNNERS +24:01, 6. SVK TORPEDOS +24:45