Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Atletika

Boltov tím zvíťazil v štafete na úvodnom podujatí Nitro Athletics

Jamajský šprintér Usain Bolt (vľavo) oslavuje s Asafom Powellom víťazstvo miešaných šafiet 4 x 100 m na atletickom mítingu v Melbourne 4. februára 2017. Foto: TASR/AP

Melbourne 4. februára (TASR) - Jamajský šprintér Usain Bolt zvíťazil so svojou "all stars" štafetou na historicky prvej edícii atletického seriálu Nitro Athletics.

Okrem Bolta nastúpil v zmiešanej štafete na 4x100 metrov aj jeho krajan Asafa Powell a Američanky Jenna Prandiniová, Jeneba Tarmohová. Boltov tím suverénne vyhral štafetu, s odstupom necelých dvoch sekúnd skončili na druhom mieste Japonci a tretiu pozíciu obsadila domáca Austrália.

Osemnásobný olympijský šampión prisľúbil, ako jedna z hlavných tvári novej súťaže, účasť aj na ďalších dvoch dieloch Nitro Athletics. Informovala agentúra AP.