Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Atletika

Kanaďan Arop s prehľadom zvíťazil na osemstovke

Kanaďan Marco Arop pózuje so zlatou medailou a národnou vlajkou po víťazstve v behu na 800 m na atletických MS v Budapešti v sobotu 26. augusta 2023. Foto: TASR/AP

Arop zvládol preteky s prehľadom a do zbierky pridal druhú medailu z MS.

Budapešť 26. augusta (TASR) - Kanaďan Marco Arop triumfoval v behu na 800 m na atletických MS v Budapešti časom 1:44,24 min. Striebro získal Keňan Emmanuel Wanyonyi za 1:44,53, tretí dobehol Ben Pattison výkonom 1:44,83.

Arop zvládol preteky s prehľadom a do zbierky pridal druhú medailu z MS. Pred rokom obsadil na rovnakej trati bronzovú pozíciu. Potvrdil pozíciu lídra svetového renkingu a pre Kanadu zariadil prvý titul majstra sveta na osemstovke.

MS v Budapešti - 800 m mužov:

1. Marco Arop (Kan.) 1:44,24 min, 2. Emmanuel Wanyonyi (Keňa) 1:44,53, 3. Ben Pattison (V. Brit.) 1:44,83, 4. Adrian Ben (Šp.) 1:44,91, 5. Slimane Moula (Alž.) 1:44,95, 6. Tshepiso Masalela (Bots.) 1:45,57, 7. Bryce Hoppel (USA) 1:46,02, Djamel Sedjati (Alž.) - diskvalifikácia