Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Atletika

Nepočujúce atlétky Krištofičová a Antušeková získali striebro na ME

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ivana Krištofičová získala striebro v hode diskom, rovnaký kov si odniesla Martina Antušeková z behu na 400 m.

Štetín 23. augusta (TASR) - Slovenskí športovci si na atletických majstrovstvách Európy nepočujúcich v poľskom Štetíne vybojovali prvé medaily. Ivana Krištofičová získala striebro v hode diskom, rovnaký kov si odniesla Martina Antušeková z behu na 400 m.

Umiestnenia v Top 10 dosiahli aj ďalší slovenskí reprezentanti. Rastislav Jelínek obsadil v šprinte na 100 m ôsme miesto, v rovnakej disciplíne skončila Antušeková na štvrtej a Amália Lepótová na piatej priečke, čím si zároveň vytvorila nový osobný rekord.

Na prebiehajúcich atletických ME nepočujúcich reprezentujú SR aj Šimon Debnár a mládežnícke talenty Adela Antušeková, Nela Hanudeľová a Viktória Repaská. Informácie pochádzajú z tlačovej správy Deaflympijského výboru Slovenska.