< sekcia Atletika

Atletické MS 2021 v USA sú pripravené uvoľniť miesto olympiáde

Uprostred Jamajčanka Elaine Thompsonová, vľavo Dafne Schippersová z Holandska a vpravo Carina Hornová z Juhoafrickej republiky. Foto: TASR/AP

Šampionát v USA je na programe od 6. do 15. augusta 2021.

Tokio 24. marca (TASR) - Organizátori atletických MS 2021 z amerického mesta Eugene sú pripravení odložiť podujatie a vytvoriť priestor pre konanie OH v Tokiu na budúci rok. Práve konanie významných svetových šampionátov v atletike či plávaní sa objavilo ako argument, prečo by sa OH mali preložiť až o dva roky. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) však v utorok oficiálne rozhodol, že uskutočnia najneskôr v lete 2021.

Šampionát v USA je na programe od 6. do 15. augusta 2021. "Svetová atletika (WA) už diskutovala s organizátormi z Oregonu vzhľadom na možnosť preloženia olympijských hier o rok neskôr," oznámila agentúra Reuters v správe, ktorú zverejnil aj japonský server NHK World Japan. Pre MS v Eugene by sa následne malo nájsť v kalendári iné miesto. "Sme pripravení rokovať s MOV a ostatnými športmi o alternatívnych dátumoch," uviedla Svetová atletika.