< sekcia Atletika

Ruská ženská štafeta dodatočne prišla o striebro z OH 2008

Na archívnej snímke zo 7. augusta 2008 je ochranný plot s logom letnej olympiády pred Národným štadiónom Vtáčie hniezdo v centre Pekingu. Foto: TASR/AP

Ruská ženská štafeta na 4x400 metrov prišla o striebornú medailu z olympijských hier 2008 v Pekingu pre pozitívny dopingový nález jednej z jej členiek.

Rio de Janeiro 20. augusta (TASR) - Ruská ženská štafeta na 4x400 metrov prišla o striebornú medailu z olympijských hier 2008 v Pekingu pre pozitívny dopingový nález jednej z jej členiek. Ako informovala agentúra DPA, testy preukázali, že Anastasia Kapačinská pred ôsmimi rokmi užila anabolické steroidy stanozolol a dehydrometyl-testosterón.

Dodatočná diskvalifikácia Ruska posunula na druhú priečku za USA Jamajku, bronz získali Bielorusko. Medzinárodný olympijský výbor uviedol, že taktiež anuloval piate miesto 36-ročná atlétky v individuálnych pretekoch na 400 metrov.

Dodatočné antidopingové testy odhalili aj ďalších nepoctivých športovcov z Ruskej federácie - Alexander Pogolevov (4. miesto v desaťboji) bol pozitívny na turinabol, Ivan Juškov (10. miesto vo vrhu guľou) si okrem turinabolu pomáhal aj oxandrolónom.